کد خبر: 168248121
تاریخ انتشار: شنبه 11 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » سهمیه بندی مذهبی و فرقه ای از مهمترین عوامل مشکلات عراق است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش اهل الحق عراق نسبت به تشکیل دولت آینده بر اساس سهمیه بندی مذهبی و حزبی هشدار داد.

وی گفت: به هیچ وجه نباید دولت آینده را بر اساس سهمیه بندی مذهبی و حزبی تشکیل داد چرا که سهمیه بندی عامل بسیاری از مشکلات و مصائب کنونی عراق به شمار می آید.

این روحانی عراقی که در همایشی عشائری در کربلا سخنرانی می کرد، افزود: فساد کنونی در عراق از سهمیه بندی نشأت گیرد و پارلمان عراق نیز عامل این سهمیه بندی است.

حجت الاسلام خزعلی ادامه داد: اگر سهمیه بندی همچنان پابرجا بوده و دولت آینده نیز بر این اساس تشکیل شود، هیچ تغییری در وضع کشور به وجود نخواهد آمد.

دبیرکل جنبش اهل الحق تصریح کرد: سهمیه بندی سبب می شود تا فقط چهره ها در دولت و پارلمان آینده تغییر یابند و گرنه اوضاع به همان منوال باقی خواهد ماند.

وی همچنین از عدم توجه دولت به حقوق نیروهای بسیج مردمی انتقاد کرد و گفت: در حالی که بسیج مردمی نیز به نیروهای نظامی عراق پیوسته اند اما هیچ تغییری در وضع آنان ایجاد نشده است.

حجت الاسلام خزعلی درباره بروز ناامنی در مناطق مختلف عراق خاطرنشان ساخت: پسرفت امنیتی به وجود آمده از دلایل خاصی نشأت می گیرد که بی اعتمادی به بسیج مردمی به عنوان یک سازمان نظامی و اطلاعاتی یکی از عوامل است.

انتخابات پارلمانی عراق قرار است 12 ماه می 2018 (22 اردیبهشت) برگزار شود.

نظام اداره عراق به صورت پارلمانی اداره می شود و انتخاب نخست وزیر، رئیس جمهور، رئیس پارلمان و وزیران کابینه مرتبط با انتخابات پارلمانی است. بر همین اساس این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است.

.............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین