کد خبر: 168464559
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » عربستان درصدد گسترش فتنه و ایجاد جبهه علیه حزب الله در لبنان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در مراسمی که در منطقه صور برگزار شد، گفت: تهدیدها علیه حزب الله بیشتر خواهد شد و امروزه شاهد هستیم که مقاومت بیش از گذشته در معرض هدف قرار دارد.

وی افزود: این مساله از قدرت روزافزون مقاومت و دستاوردها و پیروزهای بدست آمده توسط این محور علیه تروریست های تکفیری و پروژه های آمریکایی و صهیونیستی و عربستانی نشأت می گیرد.

این روحانی لبنانی با اشاره به حضور قوی و بزرگ محور مقاومت در منطقه اظهار داشت: آمریکا مشاهده می کند که حزب الله به پیروزی های بزرگی دست یافته و در کنار ارتش لبنان توانست تروریست ها را از مرزهای کشور اخراج کند و در حال شکست تروریست ها در سوریه با همراهی ارتش سوریه است.

وی تصریح کرد: اخراج تروریست ها از سوریه که آخرین نمونه آن در غوطه شرقی رخ داد پروژه های آمریکا و عربستان را در منطقه در معرض تهدید قرار می دهد و آمریکا و همپیمانان آن از این مساله به شدت خشمگین است.

حجت الاسلام دعموش حضور پرقدرت حزب الله در پارلمان و دولت را در پرتو این تهدیدهات بسیار مهم توصیف کرد و ادامه داد: آمریکا و عربستان و برخی سفارتخانه ها به شدت در رقابت انتخاباتی دخالت می کنند و در حال تشکیل فهرست های انتخاباتی هستند که برخی از اعضای آن به شدت با یکدیگر تضاد و دشمنی دارند.

وی خاطرنشان ساخت: همه این اقدامات با هدف ایستادگی در برابر لیست حزب الله صورت می گیرد تا مقاومت تضعیف شده و چهره آن مخدوش گردد. آنها در این راستا از همه امکانات و شیوه های زشت استفاده کرده و از هیچ تلاش رسانه ای و دروغ پراکنی و اتهام زنی و گفتمن طایفه ای برای دور کردن آرای مردم از حزب الله دریغ نمی کنند.

عضو ارشد حزب الله تأکید کرد که گفتمان مذهبی و شایعه پراکنی به صورت کاملا غیراخلاقی علیه حزب الله و همپیمانان آن صورت می گیرد که بر ورشکستگی مخالفان محور مقاومت دلالت دارد.

نایب رئیس شورای اجزایی حزب الله بیان داشت: مخالفان مقاومت چیزی در چنته ندارند تا علیه حزب الله رو کنند و قدرت اینکه آرای مردم را به سود لیست های مورد حمایت خود تمام کنند را ندارند، بنابراین از چنین روش های زشت و زننده ای استفاده می کنند.

وی با انتقاد شدید از عملکرد عربستان سعودی گفت: عربستان تلاش دارد تا فتنه را میان لبنانی ها گسترش داده و مردم را به دشمنی با حزب الله سوق دهد. گروگان گرفتن سعد الحریری و مجبور کردن وی به استعفا نیز در این راستا صورت می گیرد زیرا آنان می خواستند حزب الله را از دولت خارج کنند اما با هوشیاری و وحدت مردم مواجه شدند.

حجت الاسلام دعموش ادامه داد: سعودی ها این بار از راه انتخابات پارلمانی درصدد رسیدن به مقصود خود هستند اما مطمئنا در این زمینه نیز با شکست مواجه خواهند شد چرا که لبنانی ها افراد شریفی هستند که به حمایت از مقاومت و کشورشان خواهند پرداخت.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین