کد خبر: 169209983
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » انقلابیان بحرینی در اعتراض به برگزاری مسابقات «فرمول یک» در لندن تجمع کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ جمعی از انقلابیان بحرینی ساکن انگلیس در اعتراض به برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین، در برابر شرکت برگزار کننده این مسابقات در لندن تجمع کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع با برافراشتن پلاکارد و سر دادن شعارهایی، برگزاری این مسابقات در بحرین را به شدت محکوم کردند.

آنان اظهار داشتند که بحرین به صحنه تجاوز گسترده به حقوق بشر مبدل شده است و برگزاری این مسابقات در پرتو شرایط کنونی به هیچ وجه درست نیست.

انقلابیان بحرینی همچنین با محکومیت سرکوب شهروندان و کشتار آنان توسط نظام آل خلیفه، تأکید کردند که برگزاری مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک در بحرین به معنای مسابقه بر روی خون ملت است.

تجمع کنندگان از شرکت برگزاری مسابقات خواستند این مسابقات را لغو کنند چرا که دولت آل خلیفه از برگزاری آن برای سرپوش گذاشتن بر تجاوزهای شدید علیه حقوق بشر استفاده می کند.

آنان شرکت برگزارکننده مسابقات را به پایبندی به اخلاق فراخوانده و توجه به حقوق بشر را در هر معاهده تجاری را خواستار شدند.

از آغاز انقلاب بحرین، هرساله مردم در اعتراض به برگزاری مسابقات فرمول یک در کشورشان تظاهرات گسترده برگزار می کنند.

مردم بحرین نسبت به بی توجهی مسئولان برگزار کننده مسابقات فرمول یک به سرکوبگری و جنایات آل خلیفه و برگزاری این مسابقات در سایه این سرکوبگری معترض هستند.

این در حالی است که «محمود الکوهچی» مدیر اجرایی این مسابقات سال گذشته اعلام کرده بود که خسارت های برگزاری این مسابقات در طول سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ میلادی به حدود ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

به اعتقاد کارشناسان این امر نشانگر عدم سوددهی اقتصادی این مسابقات است و هدف آل خلیفه صرفا بهره برداری سیاسی از مسابقات فرمول یک می باشد تا بدین صورت توجهات را از دیکتاتور بودن حکومت خود منحرف کند.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین