کد خبر: 169265400
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 فروردين 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار رئیس و معاونان سازمان اوقاف با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

لازم است در کنار حافظان و قاریان قرآن کریم، افرادی متخصص در معانی و تفسیر کلام وحی نیز تربیت شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

 حضرت آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در جمع رئیس و معاونان سازمان اوقاف با اشاره به فعالیت‌های این سازمان، آن را یکی از عالی‌ترین اقدامات دانست و اظهار کردند: در حدیث نبوی آمده کسی که علم قرآن دارد، نعمتی در اختیارش قرار گرفته که فضیلتی بالاتر از آن در اسلام وجود ندارد.

ایشان افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه این توفیق را یافته که در مسیر قرآن و فعالیت‌های مربوط به فرهنگ دینی گام بردارد.

 این مرجع تقلید با بیان اینکه باید افرادی تربیت شوند که نسبت به مفاهیم و موضوعات مطرح‌شده در قرآن اهتمام داشته باشند گفتند: به عنوان مثال می‌توان به آیات سیاسی این کتاب آسمانی اشاره کرد که درس‌های فراوانی برای بشریت دارند و با عمل به آن‌ها، می‌توان از آتش دوزخ رهایی جست و به بهشت برین رسید.

 ایشان ادامه داد: نمی‌توان هم به آمریکا گرایش داشت و هم مدافع اسلام بود چرا که این دو ضد هم هستند و هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند.

آیت‌الله نوری همدانی قرآن را دلیل محکمی دانست که هیچ کس نمی‌تواند در مقابل آن سخن دیگری به میان آورد گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این کتاب، مبحث فتنه است که با توجه عمیق نسبت به این‌گونه آیات، می‌توان از فتنه‌های زمانه در امان بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم عنوان کردند: در کنار حافظان و قاریان کلام وحی، باید اشخاصی را که در موضوعات و مفاهیم قرآنی، تخصص و مهارت دارند هم جذب و تربیت شوند تا بتوانیم عمل به کلام خدا را در سطح جامعه گسترش دهیم.

ایشان با اشاره به تأکید خداوند در قرآن بر لزوم تعقل و تفکر انسان‌ها خاطرنشان کرد: علامه طباطبایی یکی از افراد برجسته‌ای بود که به این موضوعات توجه ویژه‌ای داشت و در جلسات تفسیر خود به آن‌ها می‌پرداخت.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: توجه به عمق معانی قرآن اهمیت بسیاری دارد و برای پرداختن به این مباحث باید افراد متخصص تربیت کرد.

 این مرجع تقلید با اشاره به تجاوزگری و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: صهیونیست‌ها رژیم جعلی اسرائیل را به وجود آورده‌اند و مسلمانان را از خانه‌هایشان بیرون رانده‌اند در حالی که اگر همه پیروان اسلام به قرآن تأسی کنند و با هم متحد شوند، هیچ‌گاه دشمنان نمی‌توانند چنین اقداماتی انجام دهند.

ایشان تصریح کرد: علامه طباطبایی آن‌قدر در زمینه تفسیر و تبیین کلام وحی پیش رفته بود که برای برخی آیات، بیش از یک میلیون معنا و مفهوم استخراج کرده بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین