کد خبر: 169279057
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 فروردين 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » خودروی سال 96 بازار ایران را بشناسید، نتیجه نظرسنجی خودروی منتخب سال
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
اواخر سال گذشته بود که همانند سنوات گذشته خودروبانک اقدام به برگزاری نظرسنجی برای انتخاب خودرو سال 96 بازار ایران کرد. در این نظرسنجی خودروهای جدیدی که در سال گذشته وارد بازار ایران شده بودند و قبل از زمستان به دست مشتریان رسیده شده باشند. در حیطه این قوانین که مشابه سال های گذشته بود، در نهایت 17 خودرو انتخاب شدند و برای رای گیری به مدت حدود 1.5 ماه روی وبسایت خودروبانک قرار داده شد.
در این نظرسنجی بیش از 10 هزار نفر شرکت کردند که عدد قابل توجهی است و بدور از جنجال‌های گروهی و تعصب‌های هر برند اقدام به انتخاب خودروی محبوب خود کردند. در انتها همانطورکه در فیلم ویژه نوروز خودروبانک نیز گفته شد، خودروی رنو کولیوس با کسب رای بیش از 2200 نفر به عنوان خودروی منتخب سال 96 انتخاب شد که فاصله زیادی با گزینه دوم یعنی نیسان ایکس تریل داشت. همانطورکه در نتیجه نظرسنجی می بینید، بعد از این دو خودرو، تویوتا CHR و بسترن B30 به ترتیب رتبه های سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند.
نکته قابل ذکر در مورد نتیجه این نظرسنجی، این است که خودروهای خاصی چون دی اس 3 و یا هیوندای i10 بازار خاص و محدودی دارد و تعداد کم رای ها در این نظرسنجی نشان از بد بودن و یا عدم رضایت مشتریان از این نوع خودروها نیست و چون این مدل خودروها مخاطبین و خاص و به تعداد کمتری دارند، به طبع طرفداران این نوع خودروهای نسبت به خودروهای معمول بازار کمتر هستند. اما به طور مثال عدم کسب رتبه مناسب برای پژو 2008 که قرار بود خودروی پرفروش ایران خودرو باشد را می توان به عرضه نامناسب و یا قیمت بالاتر از انتظار نهایی تفسیر کرد. همچنین جیلی GC6 با توجه به عرضه بسیار کم در طول سال 96 توانسته رتبه نسبتاً قابل قبول را بدست آورد.
در نهایت می توانید نتایج نظرسنجی خودروی منتخب سال را در زیر مشاهده کنید:

نتیجه نظرسنجی خودرو منتخب سال 96

نتیجه نظرسنجی خودرو منتخب سال 96

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین