کد خبر: 169541531
تاریخ انتشار: شنبه 18 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » بررسی طرح افزایش سن ازدواج بعد از تعطیلات در مجلس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
نماینده مردم شبستر در مجلس از بررسی طرح افزایش سن ازدواج بعد از تعطیلات در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش مهرخانه، به نقل از فارس، معصومه آقاپور علیشاهی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان پیگیری‌های زیادی را برای افزایش سن دختران داشته است، اظهار داشت: امیدواریم طرح افزایش سن ازدواج در سال‌ جاری در صحن علنی بررسی و با تلاش نمایندگان به و شورای نگهبان به تصویب و سرانجام برسد.

وی اضافه کرد: در قانون مدنی حداقل سن ازدواج در ایران 13 سال ذکر شده و دختران پایین‌تر از این سن باید با اذن پدر ازدواج کنند، بنابراین به دنبال این هستیم که حداقل سن ازدواج را به 15 سال افزایش دهیم تا ازدواج افراد زیر 13 سال به طور کلی ممنوع شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس با یادآوری اینکه هرچه روستاها از نظر امکانات آموزشی، فرهنگی و رفاهی محروم‌تر باشد با افزایش ازدواج کودکان روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: متأسفانه چنین ازدواج‌هایی در استان‌های شمال غربی کشور نمود بیشتری دارد.

آقاپور علیشاهی با انتقاد از اینکه در برخی از شهرها دختران به صورت سنتی در سن 13 تا 15 سال ازدواج می‌کنند، گفت: متاسفانه اغلب این ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود که در اکثر موارد نیز این کودکان دارای فرزند بوده و این معضلی بزرگ است در این رابطه نیاز است در کنار افزایش سن ازدواج فرهنگ‌سازی مناسبی نیز صورت گیرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: دخترانی که در سن بسیار پایین ازدواج می‌کنند، اعتماد به نفس کمی داشته و به شدت از نظر روانی با مشکل مواجه هستند، اغلب آنها درگیر زندگی می‌شوند و برخی از آنها نیز طلاق می‌گیرند که بر این اساس تعداد کودک بیوه‌ها نیز در حال افزایش است.

انتهای پیام/ 930610ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین