کد خبر: 169806382
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 فروردين 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار استاندار قم، معاونین استاندار و فرماندار قم با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

استان قم دارای جایگاه ویژه ای در میان سایر استان ها است، در این استان عبور و مرور و تردد زائران بالا است و آن چنان که شایسته است باید جایگاه این استان موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت‌الله العظمي نوری همدانی مدظله ظهر امروز در دیدار سید مهدی صادقی استاندار قم، معاونین استاندار و فرماندار قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن عرض تبریک اعیاد ماه رجب و فرارسیدن سال جدید اظهار داشتند: استان قم دارای جایگاه ویژه‌ای در میان سایر استان‌ها است، در این استان عبور و مرور و تردد زائران بالا است و آن‌چنان‌که شایسته است باید جایگاه این استان موردتوجه قرار گیرد.

ایشان با اشاره به گسترش و توسعه استان قم طی چند دهه اخیر گفتند: بهره‌برداری از دریاچه قم سبب رونق اقتصادی قم می‌شود، همچنین توسعه باغات قم باید مدنظر مدیران استان قرار گیرد.

 مرجع تقلید شیعیان شریف‌ترین عبادت‌ها را خدمت به برادر مؤمن دانسته و ابراز کردند: نامه حضرت امیرالمؤمنین (ع) به مالک اشتر منشوری است برای تمامی بشریت، در این نامه آمده باید از اعماق دل محبت به مردم داشت، محبت به مردم خود یک ارزش، از ارزش‌های اسلامی است و برای کسانی که مسئولیتی دارند این مسئله اهمیت بیشتری می‌یابد.

حضرت آیت‌الله العظمي نوری همدانی ادامه دادند: حضرت در این نامه می‌فرمایند، از خونریزی اجتناب کنید، چراکه خونریزی قدمی برای زوال جامعه است، همچنین خودپسندی، عَجب، منت گذاشتن بر مردم، پاسخگو نبودن به مردم از جمله ویژگی‌هایی است که داشتن آن‌ها سبب زوال جامعه می‌شود.

 ایشان با بیان اینکه نخستین وظیفه در مدیریت جامعه دوست داشتن مردم است، خاطرنشان کردند: در هشت سال جنگ تحمیلی مردم و پابرهنگان بودند که در راه دین و اسلام جان دادند تا پیام انقلاب به جهانیان برسد و این دین باقی بماند بنابراین باید به مردم خدمت کرده و خدمتگزار آن‌ها باشیم.

 استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه باید همه مسئولان سعی کنند که ارتباط مردم با آن‌ها آسان و به سهولت صورت گیرد، افزود: کسانی که مسئولیت دارند خدمتشان با فضیلت و دارای ثواب زیادی است اما عواقب آن را نیز باید در نظر گرفت.

حضرت آیت‌الله العظمي نوی همدانی با تشکر از خدمات استاندار قم ابراز کرد: توفیقات شما در استان بسیار شایسته تقدیر است و کارهایی که شما انجام داده‌اید خوب بوده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین