کد خبر: 169943236
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » سانسور جنایت علیه غزه در رسانه های غربی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - برخی رسانه های غربی در تحلیل تظاهرات بازگشت روایت طرف صهیونیستی از این حوادث را ترویج می کنند و جنایات تل آویو علیه فلسطینیان را نادیده می گیرند.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس، اکثر رسانه‌های غربی مانند روزنامه نیویورک تایمز و شبکه رسانه‌ای بی بی سی که از تریبون‌های جریان لیبرال غربی به شمار می‌روند، از روایت طرف صهیونیستی تبعیت کرده‌اند و اصطلاحات و کلمات غیردقیقی برای توصیف حوادث به کار برده‌اند.

بر اساس این گزارش، این رسانه‌ها همچنین از پوشش خبری حملات نظامیان صهیونیست به تظاهرات بازگشت خودداری کرده و آن‌ها را درگیری‌هایی توصیف کرده‌اند که در واکنش به اقدام فلسطینیان در پرتاب سنگ و تلاش آن‌ها برای عبور از مرزها صورت گرفته است.

به عنوان مثال، نیویورک تایمز آمریکا حوادث روز جمعه گذشته را درگیری و رویارویی توصیف کرده و بدون اشاره به خشونت ارتش صهیونیستی در سرکوب راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز، در اخبار دیگر خود این حوادث را شعله‌ور شدن آتش در مرزها و جمعه خشونت نامیده است و به خوانندگان چنین وانمود می‌کند که خشونت از سوی هر دو طرف اعمال می‌شود. در حالی که فلسطینیان صرفا قربانی خشونت رژیم صهیونیستی بودند.
منبع: مهر
 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین