کد خبر: 169968447
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » جزئیات جشنواره فرهنگی ورزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
توسط امیر فولادی؛

بسیج پرس - رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران، جزئیات جشنواره فرهنگی ورزشی ارتش را اعلام کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ نشست خبری جشنواره فرهنگی، ورزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبات ۲۹ فروردین روز ارتش و گرامیداشت نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی، صبح امروز در سال غدیر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

در این نشست امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش اظهار داشت: ارتش با استفاده از ظرفیت های بسیار خوبی که در نیروهای چهارگانه خود دارد در حدود ۳۰ رشته ورزشی در لیگ های کشور حضور فعال و موثر دارد.

وی ادامه داد: همه ساله به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش و سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی جشنواره ورزشی برگزار می شود، این جشنواره از روز ۲۱ فروردین با تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی و مزار شهدا آغاز می شود.

امیر فولادی در ادامه به تشریح دیگر برنامه های این جشنواره پرداخت و گفت: صعود به ۱۹ قلعه رفیع کشور توسط کوهنوردان و همچنین راهپیمائی و کوهنوردی عمومی به نورالشهدا و حضور گسترده در نماز جمعه سراسر کشور از جمله برنامه های ماست.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش، برگزاری مسابقات تیراندازی و والیبال را از دیگر برنامه ها در جشنواره فرهنگی و ورزشی ارتش دانست و اظهارداشت: دو زورخانه شهید رسولی و پادگان تی ۱۳۰ شهید دلجویان در این ایام افتتاح و در روز ۲۹ فروردین برنامه های ویژه ای ازجمله اجرای چتربازی نیروهای ویژه، مسابقات دفاع شخصی، پیاده روی و کوهپیمایی برای خانواده ها و بانوان پیش بینی شده است.

امیر فولادی از برگزاری همایش زورخانه ای مشترک با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: همزمان با میلاد با سعادت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام تقدیر از جانبازان و پیشکسوتان ارتش و اعزام تیم سه گانه ارتش به مسابقات جهانی این رشته از جمله برنامه های ما است، البته ۱۱ تیم از ارتش در رشته های مختلف از جمله والیبال، تیراندازی و تکواندو در سال جاری در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ارتش در ورزش هایی حضور دارد که بتواند آمادگی جسمی، روحی و رزمی نیروها را در برای دفاع از کشور بالا ببرد، زیرا آمادگی رزمی و توان جسمی از ویژگی های بارز نیروهای نظامی است.

امیر فولادی برنامه های ورزشی در ارتش را بسیار گسترده خواند و گفت: تیم های مختلف ارتش در مسابقات ورزشی جهانی  و المپیک حضور فعال دارند و ورزشکاران به مسابقات ارتش های جهان سیزم اعزام می شوند همچنین در سال ۹۶ تفاهم نامه ای با کشور عمان برای برگزاری اردوها و مسابقات به مدت ۵ سال و ده رشته ورزشی بسته شد است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین