کد خبر: 169968448
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » انصاری: کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا دور از دسترس نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - سرمربی بوکس جوانان گفت: تیم جوانان در دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب یک مدال طلا و یک برنز شده بود و ما تلاش خواهیم کرد به نتایجی بهتر از دوره گذشته دست پیدا کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛عبدالرضا انصاری در خصوص شرایط تیم بوکس جوانان اظهار داشت: خدا را شکر در ماه‌های اخیر تمرینات خود را به خوبی انجام دادیم و قرار است امروز(دوشنبه) به دلیل آشنایی با شرایط آب وهوایی شهر بانکوک، میزبان مسابقات قهرمانی آسیا اردوی یک هفته‌ای را در جزیره کیش برگزار کنیم. بعد از بازگشت از جزیره کیش نیز روز 29 بهمن فروردین ماه به تایلند اعزام خواهیم شد تا در مسابقات حضور پیدا کنیم.
وی با تاکید بر عدم تجربه بین‌المللی بازیکنان تیم ملی بوکس جوانان گفت: بزرگترین مشکل ما بی‌تجربه بودن بازیکنان و عدم حضور آنها در میادین بین‌المللی است. از 10 بوکسور تیم ملی تنها یک بازیکن سابقه انجام یک دیدار مقابل حریف خارجی را دارد که آن دیدار را نیز واگذار کرده است. با همه این تفاسیر اصلا ناامید نیستیم و کسب مدال دور از دسترس بوکسورهای ما نیست.
سرمربی تیم بوکس جوانان در پاسخ به این سوال که بوکسورهای تیم جوانان در سالیان آتی توانایی حضور در تیم ملی بزرگسالان را خواهند داشت، عنوان کرد: برنامه و هدف ما در تیم جوانان همین مسئله است. نگاه مسئولان فدراسیون نیز به المپیک 2020 است و برنامه‌ریزی برای این مسابقات را از تیم جوانان شروع کردند. در برنامه فدراسیون تشکیل تیم‌های نونهالان و نوجوانان نیز قرار دارد و با برنامه‌ریزی  قصد سرمایه‌گذاری در این رده‌های سنی را نیز دارند. در 2 سال آینده بازیکنان تیم جوانان از لحاظ شرایط سنی امکان حضور در تیم بزرگسالان را خواهند داشت و به امید خدا استخوان بندی تیم ملی را تشکیل خواهند داد.
عبدالرضا انصاری در خصوص اینکه نفرات برتر مسابقات قهرمانی آسیا امکان کسب سهمیه حضور در مسابقات المپیک جوانان 2018 را نیز خواهند داشت، گفت: تنها در این مسابقات نفرات طلایی و قهرمانان امکان کسب سهمیه مسابقات المپیک 2018 جوانان را خواهند داشت و هر کشوری در صورت کسب بیش از 3 مدال طلا نیز تنها می‌تواند سه سهمیه از این مسابقات کسب کند.
وی ادامه داد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند، قرار است در مردادماه مسابقات قهرمانی جوانان جهان در گرجستان برگزار شود و در اوزان 49، 52، 56، 75 و 81 کیلوگرم 7 نفر برتر، در اوزان 60، 64 و69 کیلوگرم 8 نفر برتر و در اوزان 91 و 91+ کیلوگرم سه نفر برتر جواز حضور در المپیک جوانان در بوینس آیرس را کسب کنند.
سرمربی تیم بوکس جوانان با اشاره به عدم حضور این تیم در رویداد‌های تدارکاتی، تصریح کرد: محدودیت مسئولان فدراسیون بوکس باعث شد ما در هیچ تورنمنت برون مرزی و تدارکاتی حضور نداشته باشیم. تغییر و تحولات فدراسیون بوکس در سال گذشته و از دست رفتن زمان باعث شد با وجود تلاش مسئولان فدراسیون و رایزنی آنها نتوانیم در هیچ تورنمنتی شرکت یا شرایط حضور تیمی را در داخل کشور فراهم کنیم.
انصاری در خصوص شانس کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا خاطر نشان کرد: جوانان بوکس ایران هر زمانی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشتند موفق به کسب مدال شدند. تیم ما در دوره گذشته موفق به کسب یک مدال طلا و یک برنز شده بود و ما تلاش کردیم با روش و سیستم‌های تمرینی جدید به نتایجی بهتر از دوره گذشته دست پیدا کنیم.در حال حاضر نیز بوکسورهای ما از آمادگی خوبی برخوردار هستند و امیدوار هستیم با توجه به شرایط مسابقات به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین