کد خبر: 169968450
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » درفشی پور:تنهایی شرایط روحی و روانی من را سخت کرده بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - ملی پوش کاراته ایران گفت: در مسابقات کاراته وان مراکش به نیمه نهایی رسیدم و مقابل نفر یک رنکینگ دنیا به برتری دست یافتم اما متاسفانه نتوانستم روی سکو قرار بگیرم که خیلی بابت آن ناراحت هستم.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش یسیج پرس؛هامون درفشی‌پوردر خصوص کسب عنوان پنجمی مسابقات کاراته وان مراکش اظهار داشت: بعد از شکستگی دستم در لیگ جهانی پاریس و شکستگی بینی‌ام در سوپر لیگ کاراته دیگر امکان همراهی تیم ملی را در کاراته وان هلند نداشتم. بعد از این اتفاقات با مشورت کادرفنی تیم ملی تصمیم گرفتم تا در مسابقات کاراته وان مراکش حضور داشته باشم.
وی ادامه داد: بعد از این تصمیم و با باز گردن گچ دست و بینی‌ام تمرینات خود را از 25 اسفندماه آغاز کردم و تنها سه هفته برای حضور در مسابقات کاراته وان مراکش تمرین کردم. در این مسابقات نیز به تنهایی شرکت کردم و همه کارهایم را خودم را انجام دادم و با توجه به این مسائل می‌دانستم کار سختی در پیش دارم. در کاراته وان مراکش همه خوب‌های دنیا به همراه چند مربی و آنالیزور حضور داشتند و من نیز این موضوع را قبل از حضور در این میدان می‌دانستم.
ملی‌پوش کاراته ایران تاکید کرد: در روز اول مسابقات با وجود اینکه تنها بودم اما از انگیزه خیلی بالایی برخوردار بودم. کار خود در این مسابقات را نیز با دیدار با نماینده الجزایر آغاز کردم که مقابل او به برتری دست پیدا کردم. در مسابقه دوم نیز با "بوراک اویگور" از ترکیه که قهرمان امیدهای جهان، قهرمان اروپا و فینالیست دو کاراته وان اخیر که در یکی از آنها به مدال نقره و در دیگری به مدال طلا دست یافته بود پیکار کردم  که خوشبختانه به برتری رسیدم. در گام‌های بعدی نیز از سد نمایندگان اسپانیا و قزاقستان گذشتم تا در جدول خودم سرگروه و به دیدار نیمه‌نهایی راه پیدا کنم.
درفشی‌پور خاطرنشان کرد: در نیمه‌نهایی نیز مقابل کاراته‌کا مصری خوب مبارزه دادم اما متاسفانه نتیجه را واگذار کردم تا به دیدار رده‌بندی راه پیدا کنم. روز اول مسابقات سعی کردم شرایط را برای خودم ایده‌آل کنم و با انگیزه مسابقه بدهم اما روز گذشته(یکشنبه) وقتی قصد داشتم به سالن بروم خیلی حس تنهایی و بدی داشتم. در سالن نیز هیچ کسی نبود با او گرم کنم و مجبور شدم با دیوار این کار را انجام بدهم. این مسائل و حضور دیگر ورزشکاران به همراه مربیان خود باعث شد از لحاظ شرایط روحی خیلی افت کنم و به خاطر بی‌انگیزه‌گی و مشکلات روحی عملکرد خوبی در دیدار رده‌بندی نداشته باشم.
وی در خصوص اینکه از مجموع عملکردش در این مسابقات راضی است، گفت: نمی‌شود گفت که از عملکردم راضی هستم. وقتی کسی باخت را تجربه می‌کند حتما عملکرد خوبی نداشته است اما نباید فراموش کرد من برای حضور در این مسابقات بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت تنها سه هفته تمرین کردم.  با این تفاسیر به جمع چهار نفر دنیا رسیدم و مقابل نفر یک رنکینگ دنیا به برتری دست یافتم  اما متاسفانه نتوانستم روی سکو قرار بگیرم که خیلی بابت آن ناراحت هستم. مطمئنم اگر در روز اول من همراه با تیم ملی و در کنار مربیان و سایر بازیکنان اعزام شده بودم به دیدار نهایی صعود می‌کردم.
ملی‌پوش کاراته ایران با ابراز ناراحتی از عملکرد خود در دیدار رده‌بندی تاکید کرد: کاراته‌کا آذربایجانی حریف من در دیدار رده‌بندی با وجود اینکه بازیکن خوبی بود اما اگر من یک پنجم خودم توانایی‌هایم را نشان داده بودم مقابل او به برتری دست پیدا می‌کردم. واقعا جو سالن، تنهایی و گرم کردنم بدون مربی روی من تاثیر منفی گذاشت و حتما اشکال از خود من بوده و باید از لحاظ روحی قوی‌تر می‌بودم.  به امید خدا با بازگشت به ایران مستقیما وارد تمرینات تیم ملی می‌شوم و با پیگیری تمرینات تا مسابقات پیش رو قطعا در آینده شرایط خیلی خیلی بهتر خواهد شد.
درفشی‌پور در پاسخ به این سوال که در مدت حضور در مسابقات ارتباطی با کادرفنی تیم ملی داشته است، اظهار داشت: بعد از مسابقات با مربیان تیم ملی در ارتباط بودم اما به هر حال تنها بودن شرایط روحی و روانی من را سخت کرده بود. همانطور که گفتم حتما ایراد از من بوده که روی عملکردم تاثیر منفی زیادی گذاشته است اما واقعا تنها بودن سخت بود. خدا گواه است برای حضور در دیدار رده‌بندی با دیوار گرم کردم و قطعا در این مسئله نیز کسی مقصر نیست. من از قبل شرایط را می‌دانستم و در آن حضور پیدا کردم. به هر حال تا حدودی در این مسابقات خوب بودم اما بدی این مسابقات عدم کسب مدال  بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: من در شرایطی مقابل نفر اول رنکینگ دنیا و فینالیست دو کاراته وان اخیر به برتری رسیدم که او دو هفته دیگر باید در مسابقات قهرمانی اروپا حضور داشته باشد و در اوج آمادگی بدنی بود و من تنها سه هفته تمرین بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیتم داشتم. این مسابقات نوید خوبی را به من داد تا در مسابقات پیش رو و با حضور در اردوهای تیم ملی روزهای خوبی را برای خود و کاراته ایران پیش بینی کنم. قطعا باز هم قدرت کاراته ایران را در تمامی اوزان به همه نشان می‌دهیم و این موضوع را نیز در کاراته وان بعدی و بعد از آن قهرمانی آسیا به همه ثابت می‌کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین