کد خبر: 169986601
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار شهردار قم و جمعی از معاونان وی با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اینکه با مردم چگونه برخورد کنیم بسیار مهم است چرا که مردم جان و مال خود را در راه نظام اسلامی داده اند بنابراین گفتار و رفتار مسئولان با مردم دارای اهمیت بسیاری است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت  آیت الله العظمی نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با شهردار قم و جمعی از معاونان وی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه کار شهرداری دارای اهمیت بسیاری است، اظهار داشتند: با توجه به انسجامی که در مجموعه شهرداری وجود دارد توفیقات بسیاری در امور شهری به دست آمده و اقدامات بسیار وسیعی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه سلیقه، ذوق و سابقه شهردار کمک به تحول در شهر قم کرده است، افزود: خدمت به قم در سطح عالی بسیار مهم بوده و به نوبه خود از اقدامات شما تشکر و قدردانی می‌کنیم.

 مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم(ع) گفتند: عقل وسیله به دست آوردن بهشت و قرب الی الله است، در این حدیث حضرت فرموده‌اند که باید عقل را در راه نشر معارف اهل‌بیت(ع) بکار برود بسیار خوب است، و در غیر این صورت عقل در اختیار شیطان بوده و شیطنتی بیش نیست.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بیان کردند: امام موسی کاظم(ع) به سخنان لقمان استناد کرده و می‌فرمایند، دنیا دریایی عمیق است، بسیاری در این دریای عمیق غرق شده‌اند، برای نجات باید کشتی ساخت و این کشتی تقوای الهی و در باطن کشتی ایمان باید باشد، توکل بر خداوند متعال بادبان کشتی بوده و کشتی را به حرکت در می‌آورد.

وی با تأکید بر اهمیت آموختن زبان عربی گفتند: زبان عربی زبان دین است و دارای اهمیت بسیاری است، تصریح کرد: اگر آشنایی با زبان عربی داشته باشیم خودمان می‌توانیم با یادگرفتن صرف و نحو عربی مفاهیم قرآنی را فهمیده و درک کنیم.

 استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اهمیت کار مسئولان نظام جمهوری اسلامی اظهار داشتند: اینکه با مردم چگونه برخورد کنیم بسیار مهم است چرا که مردم جان و مال خود را در راه نظام اسلامی داده‌اند بنابراین گفتار و رفتار مسئولان با مردم دارای اهمیت بسیاری است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با نقل حدیثی از امام صادق(ع) گفتند: اثرات اخلاقی رفتار انسان در چهره ، گفتار و رفتار انسان نهفته : کاست، و خدمت به مؤمنان جزو شریف‌ترین عبادات است.

 وی با اشاره به اینکه مسئله افزایش ارز در کشور بسیار مهم است، ارز که بالا رفت همه‌چیز گران می‌شود، به ما می‌گویند سیاه نمایی نکنید، ما چیزی را سیاه نشان نمی‌دهیم اما سیاه سیاه است، و دولت نتوانسته در این زمینه کاری انجام دهد.

با اشاره به نام‌گذاری مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: مردم در سفره‌های خود چیزی ندیده‌اند و تماماً گرانی بوده است، سفید را سیاه نشان نمی‌دهیم اما سیاه را نشان می‌دهیم و اقتصاد کشور سیاه است، مسئولان می‌گویند که  خاطرتان جمع باشد ما درست می‌کنیم اما اتفاقی نیفتاده است.

با تأکید بر دشمن‌شناسی مردم و مسئولان گفت: کارهای شما در شهرداری بسیار مفید و مؤثر بوده و‌ان‌شاءالله با تمام قوت به کارهای خود ادامه دهید

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین