کد خبر: 170006710
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » دو قبله ما در فلسطین و عربستان تحت اشغال هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ شیخ بشیر بن حسن از مبلغان تونس هجمه شدیدی علیه مقامات عربستان سعودی به ویژه محمد بن سلمان ولیعهد این کشور انجام داد.

وی در مطلبی که در فیسبوک منتشر شد، گفت: هر که هنوز نفهمید که دو قبله ما تحت اشغال است شرعا و عرفا در جهالت قرار دارد.

این مبلغ تونسی افزود: قبله اول ما تحت اشغال صهونیست هاست و قبله دوم ما نیز در اشغال صهیونیست های عرب قرار دارد و آزادی این دو قبله برای احیای دین الهی یک واجب شرعی است.

وی تصریح کرد: فتواهایی که سال هاست از سوی موسسات دولتی دینی در عربستان سعودی صادر می شوند از عوامل اصلی تخریب و ویرانی امت اسلامی به شمار می آیند.

شیخ بشیر بن حسن اظهار داشت: اینکه محمد بن سلمان از جماعت اخوان المسلمین به عنوان گروهی تروریستی یاد کرده و اروپایی ها را از این جماعت بترساند یک نوع جهالت سیاسی است زیرا تروریسم از کشور خودش و بر اساس فتوای علمای سعودی صادر می شود.

وی ادامه داد: مشکل محمد بن سلمان با اخوان المسلمین اینست که اخوان المسلمین بر وجوب انتقال مسالمت آمیز قدرت بر اساس صندوق های رأی و آزادی ملت ها در انتخاب حاکم خود تأکید دارد که این مساله به مذاق محمد بن سلمان به دلیل حکومت غصبی وی خوش نمی آید.

این مبلغ تونسی تأکید کرد که از تکفیر تارک النماز به عنوان یکی از فتواهای علمای سعودی یاد کرد که فتنه های فراوانی به دنبال داشت و خاطرنشان ساخت که علمای وهابی با هر که با رأی و دلیل در برابر فتوای آنها بایستد به شدت برخورد می کنند.

وی افزود: هجمه علیه اعتقاد به جواز عدم پوشش نقاب، حرام دانستن رانندگی خودرو توسط بانوان، حرام خواندن انتخابات، تکفیر دموکراسی و حرام دانستن تظاهرات مسالمت آمیز به دلیل اینکه قیام علیه ولی امر است از فتواهای ظالمانه علمای سعودی به شمار می آیند.

شیخ بشیر بن حسن همچنین به نمونه هایی دیگری از فتواهای ظالمانه علمای سعودی نظیر هجمه علیه کوتاه کردن محاسن و غلو در مساله ولایت و تبری یاد کرد و بیان داشت: مراکز دینی دولتی در عربستان سعودی به ترویج گفتمان خشونت و کینه علیه بشریت پرداخته و دیگران را گمراه و به هلاکت رسیده می دانند.

وی گفت: آنها توحید را تنها منحصر به عقاید خود دانسته و سایر مسلمانان را مشرک می پندارند. مفاهیم نصوص شرعی را در بن بست قرار داده و فقه واقع گرا در این مراکز هیچ جایی ندارد.

شیخ بشیر حسن چندی پیش نیز نسبت به اظهارات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در زمینه حمایت از رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.

وی خطاب به محمد بن سلمان گفت: تو عهد خدا و پیامبر را نقض کردی زیرا اعتقاد داری به محافظت از اسلام و شریعت و جوامع اسلامی می پردازد. این عهدهایی بود که با خدا بستی اما هم اکنون این عهدها را با ظلم و ستم و اقدامات جعلی نقض کردی.

این مبلغ تونسی افزود: بن سلمان با به رسمیت شناختن رژیمی که غربی ها نیز آن را به رسمیت نمی شناسند، به مساله فلسطین پشت کرده و عهد با این ملت را شکسته است.

این در حالی است که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در مصاحبه با مجله آمریکایی آتلانتیک رسما موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخت.

وی در این مصاحبه با بیان اینکه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به علاوه مصر و اردن منافع مشترک زیادی با رژیم صهیونیستی دارند، گفت از نظر او فلسطینیان و اسرائیل حق دارند که سرزمین خودشان را داشته باشند و در آن زندگی کنند.

ولیعهد سعودی در ادامه تصریح کرد: اگر صلحی در منطقه برقرار شود، سود زیادی عاید اسرائیل و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج [فارس] و همچنین کشورهایی مانند مصر و اردن می‌شود.

وی همچنین در این مصاحبه از رژیم صهیونیستی به عنوان یک اقتصاد بزرگ و شکوفا یاد کرد.

.............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین