کد خبر: 170143967
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » بسیج اساتید تهران اعضای شورای شهر را به واقع نگری و نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری دعوت کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در واکنش به تصمیم شورای شهر درباره استعفای شهردار

بسیج پرس - بسیج اساتید تهران بزرگ در واکنش به تصمیم شورای شهر درباره استعفای شهردار طی بیانیه ای ضمن تمجید از شجاعت و صراحت شهردار تهران با اعلام استعفا، اعضای شورای شهر را به واقع نگری و نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری دعوت کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ بسیج اساتید تهران بزرگ درباره تصمیم غیر مسؤولانۀ شورای شهر تهران طی بیانیه ای تاکید کرد: ما اساتید بسیجی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی تهران بزرگ ضمن تمجید از نجفی شهردار تهران بابت شجاعت و صراحتی که با اعلام استعفا به خرج دادند، شورای محترم شهر تهران را به واقع نگری، نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری و احترام به حق الناس و کرامت کسانی که از آنها رأی گرفته اند، دعوت می کنیم.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

« وَ اِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بطعمةٍ ولکِنَّهُ فی عنقک امانةٌ و اَنْتَ مُسْتَر علی لِمَنْ فَوْقَکَ»  امام علی(ع)

کاری که به عهده توست نان و خورش تو نیست بلکه امانتی بر گردن تو است. آن که تو را بدان کار گمارده، نگهبانی امانت را به عهده‌‏ات گذارده است.

بر همگان نیک روشن است که کلانشهرها با معضلات عدیده و متنوعی درگیرند؛ چندانکه اهمال در رسیدگی به آنها و فقدان مدیریت بهینه، منجر به بروز مشکلات جدی برای شهروندان می شود. بویژه شهری مانند تهران که در حد برخی از کشورهای کوچکتر بوده و به اذعان اهل فن، دست کم توانی به اندازۀ توان مدیریت بر چندین وزارتخانه را می طلبد.

با این حال چندی است موضوع بیماری شهردار محترم تهران مطرح و درنهایت به استعفای خودخواستۀ ایشان انجامید. انتظار می رفت شورای محترم شهر تهران نیز با واقع نگری و توجه به حقوق شهروندان تهرانی با این استعفا موافقت و فردی توانمند را جایگزین نمایند.

مع الاسف تصمیم اعضای محترم شورا که با شعار مردم گرائی و اهتمام به حقوق شهروندی اعتماد عمومی را جلب کرده اند، در عمل چندان با آن ادعا هماهنگ و موافق نبوده، شائبۀ ترجیح حقوق جناحی و سیاسی بر دغدغه های مردم را تقویت می کند.

وقتی جناب شهردار اذعان می کند که مرحلۀ درمان ایشان سخت و مرحلۀ پس از درمان نیز طویل المدت بوده و بیماری، بخش زیادی از انرژی ایشان را گرفته و انرژی لازم برای مدیریت پایتخت باقی نمی ماند و اگر بخواهد با همین وضع ادامه دهد قطعاً کارنامۀ ضعیف تری از هفت ماه و نیم گذشته خواهد داشت، واقعاً چه ضرورتی برای تداوم این نوع مدیریت وجود دارد و کدام منفعتِ مهم تر مردم موجب الزام تداوم مدیریت ایشان می شود؟!

مدیریتی که گرچه جناب شهردار مدعی است بدنی نحیف از شهرداری که بخشی از آن بر زمین مانده بود را ترمیم و عملکردی موفق داشت، اما به اذعان آقای مهندس چمران رئیس محترم سابق شورای شهر تهران، در حال حاضر تهران در خوابی عمیق به سر برده و به غیر از خدمات شهری که آن هم درحد معمول صورت می گیرد، تقریباً همه امورات آن متوقف شده و فعالیت شهردار و شورای شهر نیز در حال حاضر حالتی کاملاً سیاسی به خود گرفته است.

مشکلات پیش آمده برای شهروندان محترم تهرانی در برفِ نه چندان سنگین زمستانی گواهی روشن برای میزان موفقیت شهرداری و تصمیم اخیر شورای شهر هم شاهدی گویا بر صدق نظر جناب چمران مبنی بر استیلای وضعیت سیاسی بر شورای شهر تهران است که البته دود آن به چشم شهروندان محترم خواهد رفت.

ما اساتید بسیجی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی تهران بزرگ ضمن تمجید از آقای دکتر نجفی بابت شجاعت و صراحتی که با اعلام استعفا به خرج دادند، شورای محترم شهر تهران را به واقع نگری، نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری و احترام به حق الناس و کرامت کسانی که از آنها رأی گرفته اند، دعوت می کنیم. زیرا در میان جمعیت کثیر شهروندان تهرانی و در صورت نیاز کشور حتماً فردی توانمند برای تصدی مدیریت شهرداری وجود دارد و لذا هشدار می دهیم که به جای تبلیغ حقوق شهروندی، در عمل به این حقوق حقۀ مردم پایبند باشید و لزوم بهره مندی از مدیریت توانمند، عالم و جهادی را فدای تمامیت خواهی و آمال سیاسی نکنید و به رغم ادعای تدارک امید، مردم را در این حوزه نیز ناامید و ناراضی ننمائید که در دادگاه عدل الهی و در قبال خون شهیدان انقلاب اسلامی حجتی نخواهید داشت.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین