کد خبر: 170148275
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » امام موسی کاظم (ع) شخصیت بسیار جذابی داشتند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام سید مرتضی الکشمیری نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی در اروپا از موسسه آل البیت (ع) در مادرید پایتخت اسپانیا بازدید کرد.

وی که به دعوت این موسسه برای برگزاری مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) به مادرید آمده است، در دیدار با مسئولان و کارکنان موسسه بر لزوم انتشار اندیشه تسامح، همزیستی مسالمت آمیز و نزدیکی بین ادیان بر اساس آموزه های اسلام تأکید کرد.

حجت الاسلام کشمیری به بیان سیره علمی و اخلاقی و تربیتی و شخصیتی امام موسی کاظم (ع) و نقش ایشان در مبارزه با ظلم و فساد پرداخت و گفت: این امام همام از شخصیت جذابی برخوردار بودند و تاثیر فراوانی بر دل و جان افراد سلیم النفس داشتند.

وی افزود: مساله بشر حافی بهترین مثال برای این مساله به شمار می آید که به فسق و فجور شهرت داشت و با یک نصیحت امام (ع) توبه کرد و هدایت یافت تا به یکی از عابدترین افراد مبدل شود.

نماینده آیت الله سیستانی تصریح کرد: مواضع علمی امام موسی کاظم (ع) فراتر از اینست که در این مجلس ذکر شود و اشکالات فراوان علمی علمای آن زمان را تصحیح کردند.

وی ادامه داد که این امام همام (ع) خدمات فراوانی تقدیم کردند و به نشر اندیشه های اهل بیت (ع) و حمایت از پیروان آن در دوران سرشار از کفر و گمراهی پرداختند.

حجت الاسلام کشمیری اظهار داشت: امام موسی کاظم (ع) انواع ظلم و ستم و فشار را از هارون الرشید به ویژه در زندان در شهرهای مختلف متحمل شدند تا اینکه در 25 رجب سال 183 هجری قمری به شهادت رسیدند.

نماینده آیت الله سیستانی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده بهینه از فضای آزاد موجود در اسپانیا را برای انتشار اندیشه و اخلاق اهل بیت (ع) و تعامل با مردم بر اساس اخلاق نیک و مبتنی بر آموزه های دین مبین اسلام دعوت کرد.

وی تأکید کرد که فضای مناسبی در این کشور برای گسترش اندیشه تسامح و همزیستی مسالمت آمیز برگرفته از اسلام اصیل محمدی به ویژه میان جوانان و دانشجویان وجود دارد چرا که جوانان در این کشور به شدت نسبت به ادیان آسمانی عطش دارند.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین