کد خبر: 170362526
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » آمریکا دیپلمات های پاکستانی را در خاک خود محدود می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - آمریکا تصمیم گرفته است تا از اوایل ماه می( ۱۱ اردیبهشت)، تردد دیپلمات های پاکستانی مقیم این کشور را به شعاع ۴۵ کیلومتری از سفارت یا کنسولگری های پاکستان در این کشور محدود کند.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ واشنگتن اعلام کرد که از تاریخ اول می (۱۱ اردیبهشت) قوانینی را تحت عنوان محدود کردن دیپلمات های پاکستانی مقیم آمریکا، اعلام و اجرایی خواهد کرد.

مطابق با این قانون، تردد دیپلمات های پاکستان به شعاع ۴۵ کیلومتری محدود شده است. گفته می‌شود دیپلمات‌های پاکستانی اگر قصد سفری فراتر از ۴۵ کیلومتر را داشته باشند باید از مقامات آمریکایی مجوز دریافت کنند. همچنین آن‌ها موظف خواهند شد محل اقامت خود را در شعاع ۴۵ کیلومتری از سفارت یا کنسولگری‌ها اجاره کنند و نباید از این محدوده خارج شوند. گفته می‌شود محدودیت‌های جدید به احتمال زیاد از اول ماه می به اجرا گذاشته خواهد شد. 

این تصمیم آمریکا تنها چند روز پس از تصادف «جوزف امانوئل هال» وابسته نظامی سفارت آمریکا در پاکستان صورت می‌گیرد. این دیپلمات آمریکایی روز شنبه همین هفته به علت رعایت نکردن قوانین رانندگی و عبور از چراغ قرمز، با دو موتور سوار پاکستانی برخورد کرد. در این حادثه یک نفر کشته و یک نفر هم زخمی شد.

پس از این تصادف پرونده قضایی برای این دیپلمات آمریکایی تشکیل شد که به علت مصونیت دیپلماتیک تاکنون بازداشت نشده است، اما پلیس اسلام آباد گواهینامه محلی وی را لغو کرده است. همچنین پلیس خروج وی را از پاکستان ممنوع کرده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین