کد خبر: 170404513
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تظاهرات حق بازگشت سبب آشکار شدن انزوای اسرائیل شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آموس یدلین رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهونیستی "امان" گفت که تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه با سرزمین های اشغالی 1948 یک چالش امنیتی برای اسرائیل به شمار می رود.

یدلین در یک پژوهش مبسوط از تصمیم سازان تل آویو خواست تا به رسانه های بین المللی فرصت دهند تا از نزدیک رخدادهای این تظاهرات را پوشش دهند.

وی در این پژوهش که مرکز مطالعات امنیت قومی اسرائیل وابسته به دانشگاه تل آویو آن را منتشر کرد، یادآور شد: فلسطینیان با این تظاهرات پیروزی خود بر اسرائیل را به تصویر می کشند، تظاهراتی که موجب شد مساله فلسطین در کانون توجهات قرار گیرد.

آموس یدلین اظهار داشت که فلسطینیان این تظاهرات را یک گزینه راهبری نوین و کارآمد در مصاف با نظامیان صهیونیست می دانند.

وی در این جستار ضمن اعتراف به اینکه تظاهرات بازگشت ضربات سنگینی به اسرائیل زد ، تاکید کرد که این تظاهرات از چهره اسرائیل که دست به سرکوب فلسطینیان شرکت کننده در این تظاهرات می زنند و به محاصره نوار غزه ادامه می دهد، پرده برداشت.

این خلبان با تجربه نیروی هوایی ارتش اسرائیل در این تحقیق تصریح کرده است: در جریان تظاهرات بازگشت شمار زیادی از فلسطینیان کشته و زخمی شدند و اسرائیل نیز به خاطر سرکوب شرکت کنندگان در این تظاهرات بهای سنگینی داد.

وی تأکید کرد که این حمله سبب شد تا رژیم صهیونیستی آماج انتقادات تند و خطرناک محافل بین المللی قرار گیرد و انزوای رژیم صهیونیستی در سازمان ملل کاملا هویدا شد.

..............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین