کد خبر: 170408212
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » ولایتی و وزیر خارجه سوریه بر افزایش هماهنگی میان تهران و دمشق تاکید کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - مقامات رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی از ورود حزب الله به حمله چند ملیتی به رهبری آمریکا علیه سوریه، ابراز امیدواری کردند که سید حسن نصرالله دبیرکل این جنبش دستور ورود ندهد.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس ؛ «علی اکبر ولایتی» مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل امروز چهارشنبه در دمشق با «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد.

طرفین در این دیدار روابط راهبردی ایران و سوریه و راههای تحکیم آن در همه زمینه ها و تحولات سوریه و منطقه را در سایه متغیرات سیاسی و پیروزیهای میدانی ارتش سوریه و همپیمانانش در برابر تروریسم بررسی کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که المعلم و ولایتی بر لزوم افزایش هماهنگی و مشورت بین دو کشور برادر برای تقویت پیروزهای ارتش سوریه در برابر تروریسم و حامیانش و مقابله با تهدیدات خصمانه اسرائیل، آمریکا و ابزارهای آنان در منطقه تأکید کردند.

وزیر خارجه سوریه آخرین تحولاتی سیاسی و میدانی این کشور در کنار پیروزیهای نظامی دمشق در برابر تروریسم را تشریح و از حمایت بی شائبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه در زمینه های مختلف قدردانی کرد.

ولایتی نیز تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت از سوریه و ملتش و ایستادگی آن در نبرد علیه تروریسم ادامه خواهد داد؛ تروریسمی که وحدت و ثبات منطقه را هدف قرار گرفته است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل همچنین تصریح کرد که تهران به تحیکم روابط راهبردی خود با سوریه ادامه خواهد داد.

وی در پایان پیرزویهای اخیر ارتش سوریه در برابر تروریستها در غوطه شرقی را تبریک گفت؛ پیروزیهایی که پیروزی محور مقاومت در منطقه و شکست طرح صهیونیستی-آمریکایی است.

ولایتی سه شنبه برای بحث و تبادل‌نظر با رییس‌جمهور، نخست‌وزیر و سایر مقامات سوری درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و روابط روسیه-ایران وارد دمشق شد.

وی روز گذشته در بدو ورود به دمشق تأکید کرد که پیروزی ارتش سوریه در غوطه شرقی از مهمترین پیروزیهای این کشور به شمار میرود و حمله صهیونیستها به پایگاه هوایی «تی-4» بدون پاسخ نخواهد ماند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین