کد خبر: 170408213
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » تغییر در مسیر پروازهای عربستان از ترس موشک های یمن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - رسانه های سعودی از تغییر مسیر پروازهای فرودگاه «ابها» به فرودگاه های ریاض، جده و جازان از ترس حملات پهپادی و موشکی یمن خبر دادند.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس ؛ شبکه خبری المسیره به نقل از رسانه‌های سعودی گزارش داد که مدیریت فرودگاه ابها واقع در منطقه عسیر در پی حمله پهپادی امروز یمن به این فرودگاه که در جنوب عربستان قرار دارد، مسیر پروازهای آتی ابها را به فرودگاه‌های جده، جازان و ریاض تغییر داده است.

رسانه‌های سعودی به علت تغییر مسیر پروازهای فرودگاه  اشاره نکردند، اما به نظر می‌رسد این اقدام به دلیل ترس از حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن و انصارالله باشد.

پروازهای فرودگاه ابها واقع در جنوب عربستان پس از عملیات پهپادی صبح امروز (چهارشنبه) نیروهای یمنی، به حالت تعلیق درآمده است و امیر منطقه عسیر نیز از این فرودگاه بازدید به عمل آورده است

یگان پهپادی یمن، امروز چهارشنبه فرودگاه «أبها» در «عسیر» عربستان و تاسیسات نفتی «آرامکو» در جازان را هدف قرار داد.

اواخر سال 95، پهپاد تهاجمی «قاصف -1» ساخت یمنی‌ها که رونمایی شد ورهبر انصارالله یمن وعده داد که این پهپاد ارتقاء یابد تا بتواند مسافتهای طولانی را طی کند.

این پهپاد، دویست و پنجاه سانتیمتر طول دارد. طول بالهایش سیصد سانتیمتر است. زمان پرواز آن 120 دقیقه و برد آن 150 کیلومتر است. نوع موتور آن بنزینی است و می تواند 30 کیلوگرم مواد منفجره حمل کند.

دوم فروردین ماه جاری نیز یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد از نوع «بدر 1» را به تأسیسات شرکت نفت آرامکو در استان نجران عربستان شلیک کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین