کد خبر: 170437286
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » دولت از دستاورد خود در ایجاد ثبات اقتصادی دفاع می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جهانگیری در نشست با جمعی از فعالان اقتصادی:

بسیج پرس - معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت با همراهی و همفکری همه ارکان نظام، بخش خصوصی و فعالان و صاحب نظران اقتصادی و سیاسی کشور مصمم است تا ضمن مهار نوسانات ارزی اخیر، از ثبات و آرامش اقتصادی به عنوان مهمترین دستاورد خود دفاع کند.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس ؛اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در نشست چند ساعته با جمعی از صاحب نظران و فعالان اقتصادی و مسئولان نهاد‌های مالی کشور، ضمن تشریح برخی عوامل بروز نوسانات اخیر ارزی و تصمیمات و سیاست‌های دولت در تک نرخی کردن ارز، اظهارداشت: مبارزه با قاچاق ارز و پولشویی و برهم زنندگان ثبات اقتصادی کشور، ایجاد نظم در واردات کالا و نظارت بر ارز‌های حاصل از صادرات، جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم، تامین ارز مورد نیاز مسافری، دانشجویی و پزشکی جزو بخش‌های مختلف تصمیم دوشنبه شب دولت است و برای تحقق این برنامه از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.
وی با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی در ارتباط مستقیم با امنیت ملی است، افزود: دولت در خصوص موضوعات اساسی کشور دارای برنامه است و نمی‌تواند از کنار مسایلی که بر زندگی میلیون‌ها ایرانی تاثیر گذار است، بی‌تفاوت عبور کند.
جهانگیری با اشاره به جنگ تبلیغی و روانی دولت آمریکا در ماه‌های اخیر برای بی ثبات نشان دادن فضای اقتصادی کشور به منظور جلوگیری از سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گفت: با وجود همه فشار‌ها وضع اقتصادی و ارزی کشور به لحاظ تراز تجاری و جذب سرمایه مثبت است و در عین حال دولت برای هر شرایطی آمادگی لازم را دارد.
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: عبور از همه چالش‌های پیش روی کشور نیازمند وفاق ملی و وحدت است و ما از بخش خصوصی می‌خواهیم تا دولت را در پیشبرد برنامه هایش یاری کند.
جهانگیری با یادآوری این نکته که از بین رفتن ثبات اقتصادی به نفع هیچ کس نیست، افزود: تلاطم ارزی و پیش بینی ناپذیر بودن اقتصاد باعث از بین رفتن فضای کار و تولید می‌شود که به ضرر بخش خصوص کشور است.
در این جلسه هریک از حاضران دیدگاه‌ها و پیشنهاد‌های خود برای اجرای بهتر و عملیاتی شدن تصمیمات دولت را بیان کردند. تاکید بر تامین ارز کالا‌های مورد نیاز جامعه، اجرای طرح‌های مکمل برای حمایت از صادرات، استفاده از کریدور‌های مختلف انتقال ارز و حواله ارزی به کشور، نحوه تزریق ارز بنگاه‌های دارای صادرات به کشور و تامین ارز مسافری، پزشکی و دانشجویی از جمله مباحث مطرح در این نشست بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین