کد خبر: 170445560
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » آمادگی کامل سازمان انرژی اتمی برای اجرای ماموریت های جدید/ در حال ساخت 2 رآکتور جدید در نیروگاه اتمی بوشهر هستیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون سازمان انرژی اتمی:

بسیج پرس - معاون سازمان انرژی اتمی گفت: سازمان انرژی اتمی ایران در آمادگی کامل برای اجرای با قدرت و پرسرعت ماموریت هایی است که در صورت خروج آمریکا از برجام توسط مسوولان نظام به آنها واگذار می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس ؛  محمد احمدیان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اکنون در حال ساخت دو راکتور جدید در نیروگاه اتمی بوشهر هستیم که هرکدام قادر به تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق هستند.

وی اضافه کرد: در 15 پیش قرارداد دوجانبه ساخت دو راکتور جدید در کنار راکتور کنونی، منعقد شد و اکنون نیز مشاهده می‌کنیم که براساس برنامه زمانبندی شده، در حال اجراست و در موقع مقرر قابلیت استفاده دارد.  

معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اضافه کرد: از نکات حائز اهمیت این قرارداد، مکلف‌شدن پیمانکار پروژه به استفاده از نیروی انسانی بومی و تجهیزات داخلی است.  

احمدیان متذکر شد: از آنجا که معتقدیم هر کار علمی که با تحقیقات و مطالعه میدانی همراه است دارای اثر و وزنه بیشتری در روند اجرای امور است، کارگروه‌هایی برای استفاده از تولیدات صنایع داخلی و شناسایی ظرفیت‌های مورد نیاز نیروگاه اتمی تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: براساس قانون، نیروگاه اتمی بوشهر دارای مسؤولیت‌های اجتماعی در حوزه استقرار خود است که در سال گذشته از این محل اقدام به آغاز ساخت اورژانس هسته‌ای و عمومی و مرکز آموزشی مجهز در عرصه فنی و حرفه‌ای شدیم.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به خارج‌ کردن نیروگاه اتمی از مدار تولید برق برای مدت دو هفته، گفت: با وجود اینکه این نیروگاه در سال گذشته اقدام به تولید 7 هزار و 450 میلیون کیلووات ساعت برق و تزریق به شبکه سراسری برق کرده، امسال برای برخی تعمیرات و تعویض سوخت از مدار تولید خارج می‌شود.

احمدیان یادآور شد: سازمان انرژی اتمی ایران در آمادگی کامل برای اجرای با قدرت و پرسرعت مأموریت‌هایی است که در صورت خروج آمریکا از برجام توسط مسؤولان نظام به آنها واگذار می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین