کد خبر: 170539517
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تاخیر در ازدواج جوانان جامعه را دچار انحراف کرده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون تهذیب حوزه‌های علمیه بابیان اینکه تأخیر در ازدواج جوانان جامعه را دچار انحراف بزرگی کرده است، اضافه کرد: همان‌طور که در آیات و روایات مختلف تاکید شده، انسان برای رسیدن به کمال نیازمند ازدواج است به همین علت همگان باید برای ازدواج جوانان تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حمید ملکی در نشست زمزم معرفت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه دین مبین اسلام برای عرصه‌های مختلف زندگی انسان دستورات مشخصی را ارائه کرده است، اظهار کرد: اگر انسان در مراحل مختلف زندگی به این دستورات عمل کند به موفقیت و رستگاری می‌رسد.

وی بابیان اینکه تأخیر در ازدواج جوانان جامعه را دچار انحراف بزرگی کرده است، اضافه کرد: همان‌طور که در آیات و روایات مختلف تاکید شده، انسان برای رسیدن به کمال نیازمند ازدواج است به همین علت همگان باید برای ازدواج جوانان تلاش کنند.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه بر لزوم فراهم‌سازی بسترهای مورد نیاز برای افزایش تمایل جوانان به ازدواج تاکید و خاطرنشان کرد: تلاش برای ازدواج فرزندان رسالتی است که بر دوش والدین گذاشته شده است اما دولت نیز باید در راستای فراهم‌سازی بسترها تلاش کند.

وی بابیان اینکه ازدواج‌های خیابانی و رفاقتی دوامی ندارد، عنوان کرد: هر چند فقط نباید به دنبال روش‌های سنتی باشیم چراکه ارائه مشاوره‌های مختلف و ارتباط میان خانواده‌ها می‌تواند در تشکیل یک زندگی پایدار و همیشگی تأثیر مهمی داشته باشد.

حجت‌الاسلام ملکی با تاکید بر اینکه عمل به دستورات مرجع دینی تضمینی برای رستگارشدن شدن افراد است، اظهار کرد: عمل به دستورات مراجع به معنای عمل به دستورات قرآن کریم است.

وی با تاکید بر اینکه قرآن خواندن باید در برنامه روزانه مردم جایگاه مشخصی داشته باشد، تصریح کرد: انس با قرآن کریم ارتباط با خداوند متعال را قوی‌تر می‌کند به همین علت انسان به سعادت دنیا و آخرت نزدیک‌تر می‌شود.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بر لزوم استفاده از آموزه‌های قرآنی در عرصه‌های مختلف زندگی تاکید کرد و گفت: اگر انسان به صورت مستمر با معارف قرآن کریم آشنا شود هیچ‌گاه از ‌آن‌ها دور نمی‌شود.

.......................
پایان پیام/ ۳۱۳

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین