کد خبر: 170556689
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » بانوان زندانی بدون قید و شرط آزاد شوند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام شیخ عبدالله الدقاق نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران نسبت به تعرض نیروهای آل خلیفه به بانوان در بحرین هشدار داد.

وی گفت: تعرض نیروهای امنیتی آل خلیفه علیه بانوان آزاد و زندانی در بحرین را به شدت محکوم می کنیم.

این روحانی بحرینی افزود: تلاش نیروهای آل خلیفه برای تعرض به یک بانو در ایست بازرسی نشان دهنده بسیاری از واقعیت ها در بحرین است.

وی تصریح کرد: بر این اساس آزادی بدون قید و شرط همه بانوان زندانی از زندان های آل خلیفه را خواستار هستیم.

شیخ عبدالله الدقاق اظهار داشت: برای همگان روشن شده است که نظام آل خلیفه به آزار و اذیت جنسی بانوان در زندان می پردازد و هیچ توجهی به معیارهای بین المللی و انسانی ندارد.

رئیس حوزه علمیه بحرینی ها در قم ادامه داد: همگان باید در برابر نظام آل خلیفه ایستادگی کرده و دولت را به احترام به قانون و حرمت بانوان فراخوانند.

گفتنی است ماموران آل خلیفه چند روز پیش در یکی از پست های ایست و بازرسی در ورودی شهرک العکر، یک زن بحرینی را متوقف کردند و قصد تعرض به وی را داشتند.

جریان اسلامی وفاء در واکنش به این مساله تأکید کرد که این تعرض اقدامی در چارچوب تجاوزهای کثیف مزدوران و ماموران ال خلیفه به ناموس ملت بحرین در زندان ها و خارج از آن است.

در این بیانیه آمده است که این مزدوران برای اقدامات خلاف اخلاق و ارزش های دینی آموزش دیده اند و تاکنون بارها درحق بیگناهان مرتکب چنین جنایت هایی شده اند.

جریان اسلامی وفاء اضافه کرده است که هنگامی که در روز روشن چنین جنایتی در خیابان ها اتفاق می افتد جنایت های داخل زندان و شکنجه گاه ها را چگونه می توان تصور کرد.

جنبش حق نیز تعرض به یکی از زنان در منطقه العکر از طرف ماموران پست ایست و بازرسی را محکوم کرد.

ساکنان شهرک العکر هم در بیانیه ای اعلام کردند که این جنایت باید با خشم و اقدام کوبنده در میدان ها و خیابان ها و دفاع از ناموس و شرف شهروندان و کشتن هر مزدور تجاوزگری پاسخ داده شود.

بحرین از 14 فوریه 2011 میلادی صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است و مردم این کشور خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کارآمدن دولتی منتخب در کشورشان هستند.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین