کد خبر: 170784334
تاریخ انتشار: جمعه 24 فروردين 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » بررسی اثرات قیمت جدید دلار بر روی قیمت خودروهای داخلی و وارداتی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
پس از رسیدن قیمت دلار به 6 هزار تومان در روزهای گذشته نگرانی های زیادی در خصوص گرانی در بخش خودرو ایجاد شد و احتمالا واردکنندگان نیز همسان با افزایش قیمت ارز قیمت خودروهای وارداتی را افزیش خواهند داد.
اما پس از آن معاون رئیس جمهور اعلام کرد که قیمت دلار 4200 تومان است و همچنین اعلام شد که به تمام متقاضیان اعم از واردکنندگان، دانشجویان، مسافران و بیماران، دلار با این نرخ پرداخت می‌شود. حال با توجه با اقدام دولت در تک نرخی کردن دلار و کاهش قیمت قابل توجه آن، قیمت خودروهای وارداتی به میزان زیادی باید کاهش یابد.
در این باره یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفته است: در اواخر سال گذشته که نرخ دلار در بازار آزاد به حدود 5000 هزار تومان رسید بیشتر واردکننده‌ها قیمت خودرو را متناسب با این نرخ افزایش دادند، در هفته‌های اخیر نیز برخی شرکتهای واردکننده خودرو به دنبال نوسانات صعودی نرخ ارز باز هم قیمت محصولات خود را افزایش دادند.
امرالله امینی همچنین گفت: با این حال با اقدام قاطع دولت در تک نرخی کردن دلار و کاهش قیمت آن به 4200 تومان، قیمت خودروهای وارداتی به میزان قابل توجهی که حداقل 20 درصد است باید کاهش یابد.
وی افزود: دولت اعلام کرده که به تمام واردکنندگان دلار به نرخ 4200 تومان اختصاص می‌دهد بنابراین شرکتهای واردکننده خودرو دیگر دلیلی برای رشد نجومی قیمت‌ها به بهانه نوسانات نرخ ارز ندارند.
واردکنندگان خودرو به همان سرعتی که با نوسانات صعودی نرخ دلار قیمت خودروهای وارداتی را افزایش دادند با همان سرعت نیز باید قیمت‌ها را متناسب با دلار 4200 تومانی، کاهش دهند. با توجه به سابقه شرکت‌های واردکننده خودرو در نقض حقوق مصرف‌کنندگان، سازمان‌های مسوول به‌ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید بر کاهش و واقعی‌سازی نرخ خودروهای وارداتی نظارت کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین