کد خبر: 171180292
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » سوریه یکی از موضوعات مذاکره با مقامات ویتنام و سریلانکا است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
لاریجانی پیش از ترک تهران:

بسیج پرس - رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه یکی از موضوعات مذاکره با مقامات ویتنام و سریلانکا است، گفت: در زمینه همکاری های اقتصادی و پارلمانی گفتگو خواهیم کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ترک تهران به مقصد هانوی پایتخت ویتنام در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه سال ها پیش رؤسای پارلمان های ویتنام و سریلانکا به ایران سفر کرده بودند، گفت: ما با کشور ویتنام علایق اقتصادی خوبی داریم و زمینه های توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور فراهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران و ویتنام همکاری های پارلمانی و رایزنی های سیاسی خوبی در مجامع بین المللی دارند.

وی با اشاره به اینکه این سفر قرار بود مدت ها قبل انجام شود اما به دلیل کثرت کار با تاخیر انجام شد، تصریح کرد: طبعا در این سفر در خصوص رشد اقتصادی در زمینه های مختلف گفتگو خواهیم کرد که بخشی از این مذاکرات در سفر رئیس مجلس ویتنام به تهران انجام شده بود.

لاریجانی ادامه داد: همچنین در این مذاکرات درباره مسائل مهمی که در صحنه بین الملل در حال وقوع است، حتما با دوستانمان در ویتنام رایزنی خواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی روابط تجاری با سریلانکا را هم خوب توصیف کرد تاکید کرد: از گذشته روابطه خوبی با سریلانکا در حوزه های مختلف داشته ایم و در سال گذشته هم که رئیس مجلس این کشور به تهران سفر کرد در بعضی از زمینه ها بحث کردیم که روابط تجاری مان را ارتقا دهیم.

وی افزود: در این سفر در زمینه همکاری های اقتصادی و پارلمانی و مسائل مهم منطقه ای و بین المللی با مسئولان این دو کشور گفتگو خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در مذاکره با مقامات ویتنام و سریلانکا موضوع سوریه است، اظهار داشت: در کمال تعجب، نظامات بین المللی در این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است و این می تواند آثار مخربی برای کشمکش های آینده ایجاد کند، که جا دارد با مسئولان این دو کشور در این زمینه گفتگو کنیم تا برای ایجاد امنیت در صحنه بین المللی مفید باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین