کد خبر: 171192349
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » آمریکا، انگلیس و فرانسه جرات حمله فراگیر در منطقه را ندارند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حسن فضل الله نماینده پارلمان لبنان در مراسمی که در حسینیه منطقه الطیری برگزار شد، گفت: ائتلاف سه گانه استکباری آمریکا و انگلیس و فرانسه که به سوریه حمله کرد هیچگاه جرأت نمی کند جنگ فراگیری را در منطقه به راه بیندازد.

وی افزود: آنها با بیان این مطلب که جنگ گسترده ای را نمی خواهیم، به این مساله اعتراف کردند. این مساله بدین معنا نیست که آنها ذره ای انسانیت دارند یا اینکه نمی خواهند مردم را به قتل برسانند بلکه از مقاومت و قدرت آن هراس دارند.

فضل الله تصریح کرد: لبنانی های مومن به گزینه مقاومت می توانند به اینکه کشورشان به توانایی دست یافته که بر اساس آن معادله رعب علیه دشمن صهیونیستی و سایر کشورهای استکباری را رقم می زند، افتخار کنند.

وی اظهار داشت که دشمنان از هدف قرار دادن همپیمانان سوریه به شدت دوری می کنند زیرا از واکنش این کشورها بیم دارند.

نماینده پارلمان لبنان ادامه داد: گرچه این حمله با ناکامی مواجه شد اما آن را یک جنایت دانسته و بر اساس به آن می نگریم. اعتقاد به حفظ آرامش نمی تواند ما را از ایستادگی در برابر این جنایت ها بازدارد.

وی تأکید کرد که هنگامی که آمریکا و اسرائیل یک اقدام نظامی علیه دولت عربی دوست و ملت عربی دوست انجام دهند چیزی به نام حفظ آرامش و عدم انجام مسئولیت ملی وجود ندارد.

فضل الله نسبت به حمله هوایی رژیم صهیونیستی از راه آسمان لبنان واکنش نشان داد و خاطرنشان ساخت: دولت و مسئولان و همه گروه های لبنانی باید به جهانیان یادآور شوند که سکوت در برابر چنین مساله ای به هیچ وجه جایز نیست.

این مقام لبنانی درباره انتخابات پارلمان لبنان که قرار است 16 اردیبهشت ماه برگزار شود، گفت: انتخابات برای ما به معنای مقابله با مستکبرانی است که در حال تجاوز به دولت و کشور و حاکمیت و حقوق ما هستند.

وی افزود: دشمنان پس از اینکه در میدان در سوریه و لبنان شکست خورده و پیروزی مقاومت و همپیمانان آن را مشاهده کردند، درصدد هدف قرار دادن مقاومت از راه سیاسی و شکست آن در انتخابات هستند.

فضل الله بیان داشت: چند سال پیش دولتی در لبنان به قدرت رسید که دست در دست صهیونیست ها قرار داده بوده و همه ما با وجود مشکلات اقتصادی و بحران های مختلف انتظار داشتیم نمایندگان پارلمان علیه رژیم صهیونیستی رأی دهند.

نماینده پارلمان لبنان ادامه داد: هم اکنون دیگر جایز نیست لبنانی در کنار اشغالگران ایستاده و نسبت به جنایت های این رژیم سکوت کند. بر این اساس ما در انتخابات شرکت می کنیم تا مقاومت به تحقق خواسته های مردم و حفظ خون شهدا بپردازد.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین