کد خبر: 171356406
تاریخ انتشار: دوشنبه 27 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » دیدار مسئولان غرفه مجمع با رییس نمایشگاه کتاب تونس/ المخبوت: ایران کشوری عظیم است + عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسئولان غرفه مجمع جهانی اهل بیت(ع) با رییس نمایشگاه بین المللی کتاب تونس دیدار کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آقای دکتر "شکری المبخوت" رییس نمایشگاه بین المللی کتاب تونس از مسئولان غرفه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در دفتر خود استقبال کرد.

حجت الاسلام "سید علیرضا حسینی عارف" مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در این دیدار از مسئولان نمایشگاه به دلیل برگزاری مطلوب و همکاری با شرکت کنندگان - بویژه شرکت کنندگان خارجی - تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به همبستگی میان دو ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تونس گفت: تونس را یک کشور زیبا و امن دیدیم که مردم آن به اهل بیت(ع) علاقه و محبت فراوانی دارند.

وی همچنین استقبال تونسی ها از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تونس را بسیار خوب توصیف کرد.

حسینی عارف همچنین به فعالیت‌های دینی، فرهنگی و هنری در جمهوری اسلامی ایران - از جمله ترجمه قرآن کریم به زبانهای مختلف و آثار فاخر سینمایی - اشاره و نمونه‌ای از قرآن های مترجَم را به وی نشان داد.

آقای "سید زمان حسینی" رییس اداره کشورهای عربی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز در این دیدار، از وجود آزادی بیان و اعتقادات در تونس ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به مشارکت ایران در این دوره و دوره های گذشته نمایشگاه بین المللی کتاب تونس تصریح کرد: باز بودن آغوش دولت و ملت تونس به روی دیگران مثال زدنی است و می تواند الگویی برای جهان عرب و اسلام باشد.

به گزارش خبرگزاری ابنا از تونس، دکتر شکری المبخوت هم از مشارکت ایران در این نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد و به بررسی راه های همکاری فرهنگی متقابل میان ایران و تونس پرداخت.

وی اظهار داشت: ایران، کشوری عظیم با تاریخ و تمدنی کهن است و جایگاهی والا در فرهنگ و هنر جهان دارد.

هیأت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در پایان این دیدار صمیمی، یک جلد قرآن کریم ترجمه شده به زبان فارسی و همچنین هدیه ای یادبود از صنایع دستی ایران را تقدیم مدیر نمایشگاه بین المللی کتاب تونس کرد.

شایان ذکر است سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس (2018) از روز جمعه 17 فروردین 1397 در قصر المعارض این کشور در منطقه "الكرم" در حومه شهر تونس آغاز شد و عصر دیروز یکشنبه 26 فروردین به کار خود پایان داد.

انتشارات مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام نیز همچون هر سال در این باشگاه بزرگ فرهنگی شمال آفریقا شرکت کرد.
............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین