کد خبر: 171726818
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » آمریکا و انگلیس به تجارت خونینی در یمن مشغول هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نمایندگی ایران در نیویورک با صدور بیانیه ای مطرح کرد؛

بسیج پرس - نمایندگی کشورمان در سازمان ملل ضمن رد ادعاهای واهی نمایندگان آمریکا و انگلیس در نشست شورای امنیت درباره دخالت ایران در یمن، اعلام کرد: این دو کشور به تجارت خونینی در یمن مشغول هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در واکنش به نشست توجیهی شورای امنیت درباره یمن و ادعاهای واهی نمایندگان دائم آمریکا و انگلیس در این نشست علیه ایران، بیانیه‌ای مطبوعاتی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: نمایندگان دایم آمریکا و انگلیس در خلال نشست توجیهی شورای امنیت در مورد یمن در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ اتهامات واهی خود علیه ایران را تکرار کردند تا بر نقش خود در ایجاد وضعیت اسفبار در یمن سرپوش گذارند. ایران این تبلیغات بی اساس را به صورت قاطع رد می‌کند.

بیاینه مزبور می‌افزاید: واقعیت این است که جنگ تجاوزکارانه عربستان سعودی علیه یمن دلیل بنیادین اصلی تشدید بحران است.  باعث تاسف است که عربستان سعودی و حامیان جنگ طلبش به عنوان طرف اصلی مسئول این فاجعه بشری تلاش دارند بر جرایم شرم آورشان با وارد آوردن اتهامات نادرست علیه دیگران یا تلاش برای گسترش بحران خارج از مرزهای یمن سرپوش بگذارند.

نمایندگی دائم ایران در نیویورک در این بیانیه با اعلام اینکه آمریکا و انگلیس هم اکنون مشغول به تجارت خونینی در یمن هستند»، می‌افزاید: «آمریکا نه تنها بمب هواپیماهای سعودی را برای هدف قرار دادن غیرنظامیان فراهم می‌کند، بلکه اخیرا نقش خود را به مشارکت رسمی در طراحی این جنگ غیربشری هم توسعه داده است. همدستی آمریکا و انگلیس در ایجاد بدترین بحران بشری در جهان در یمن شرم آور و بی انتها است.

نشست توجیهی شورای امنیت درباره یمن برگزار و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی در این نشست بار دیگر اتهاماتی را علیه ایران مطرح کرد و گفت: حوثی‌ها بدون حمایت ایران نمی‌توانستند چنین موشک‌هایی بسازند.

گفتنی است، نماینده انگلیس نیز در این نشست ایران را به بی ثبات کردن یمن متهم کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین