کد خبر: 171769920
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » وزیر فرهنگ ایران با سید عمار حکیم دیدار کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق با عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه دیدار و گفت وگو کرد.

دو طرف در این دیدار راه های گسترش همکاری میان ایران و عراق به ویژه در زمینه های فرهنگی بر اساس مشترکات میان دو ملت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سید عمار حکیم در این دیدار گفت: ملت ایران و عراق دارای تاریخ و حضور انسانی فعال مشترک هستند و نقش مهمی در ترویج اندیشه و معرفت در جوامع انسانی ایفا کردند.

وی همچنین خاطرنشان ساخت که نقش این دو کشور در تمدن اسلامی بسیار پررنگ به شمار می آید.

این روحانی عراقی درباره آخرین تحولات منطقه تصریح کرد: همگان باید با آرامش و تمسک به حکمت و پایبندی به گفت وگو درصدد حل مشکلات میان خود باشند.

رئیس ائتلاف ملی عراق افزود: یکی از مهمترین راه ها برای حل مشکلات، نشستن بر میز مذاکرات واقعی و بررسی شیوه های پایان بحران ها در منطقه است.

سید عمار حکیم همچنین با فرستاده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و معاون وزیر خارجه و سفیر آمریکا در دفتر خود در بغداد دیدار کرد.

وی در این دیدار بر لزوم ترسیم برنامه های روشن برای دولت آینده و ارائه خدمات منسجم به شهروندان بر اساس قاعده اغلبیت ملی تأکید کرد.

رئیس جریان حکمت ملی عراق خاطرنشان ساخت: ما از معادله ملی که از وحدت عراق حمایت کرده و به ساخت موسسات و تحقق پیشرفت اقتصادی و مبارزه با فساد و ارائه خدمات به مردم و برقراری روابط مثبت با منطقه و جهان و دور کردن این کشور از نزاع ها بینجامد به شدت حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: تحولات اخیر به امنیت و صلح در منطقه ضربه می زند و ما از رسیدن پیامدهای این مساله به عراق و تاثیر بر ثبات آن هراس داریم.

............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین