کد خبر: 171782756
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 فروردين 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » رکوردهای استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بسیج پرس - مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا درحالی به پایان رسید که سه تیم ایرانی توانستند به مرحله بعد صعود کنند. چند عنوان هم به استقلال و پرسپولیس رسید.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در شرق و غرب آسیا به پایان رسید و چهره ۱۶ تیم صعود کننده به مرحله بعدی این مسابقات شناخته شد. نکته مثبت برای فوتبال ایران صعود ۳ نماینده از ۴ نماینده کشورمان به مرحله بعدی این مسابقات است. استقلال و پرسپولیس بعنوان تیم های نخست گروه خود و ذوب آهن بعد از الدحیل بعنوان تیم دوم گروه خود راهی مرحله بعدی شد.

در غرب آسیا ایران با ۳ نماینده بیشترین تعداد تیم را در بین ۸ تیم برتر غرب آسیا دارد. قطر و امارات هر کدام با ۲ نماینده و عربستان با یک نماینده در مرحله بعدی مسابقات حضور دارند. شاید یکی از بزرگترین شگفتی های مرحله گروهی حذف زود هنگام الهلال، نایب قهرمان فصل قبل آسیا و قهرمان لیگ عربستان در گروه چهارم مسابقات بود.

* بالاترین نمره
بالاترین نمره در مرحله گروهی به مهاجم ۳۰ ساله و برزیلی تیم اولسان هیوندای کره جنوبی تعلق گرفت. «پینتو جونیور نگرائو» مهاجم تیم اولسان که تنها در یک بازی برای این تیم به میدان رفت، با ۲ گل زده، ۴ شوت، ۸۱ درصد دقت در پاس، ۳ تکل موفق، ۴ بار جلوگیری از آغاز حمله حریف، ۴ پاس کلیدی، ۴ بار خلق موقعیت روی دروازه حریف و ۸/۲ کیلومتر دوندگی نمره خوب ۸/۹ را گرفت تا بالاترین نمره را در بین همه بازیکنانی که در مرحله گروهی به میدان رفتند را به خود اختصاص دهد.

یوسف حسن دروازه بان تیم الغرافه و اسکار هافبک برزیلی تیم شانگهای دومین و سومین بازیکنان این تورنمنت هستند که بیشترین نمرات را دریافت کردند.

* بغداد بونجاح، بهترین گلزن
بهترین گلزن این مسابقات مهاجم الجزایری تیم السد قطر است. بغداد بونجاح در ۶ بازی مرحله گروهی ۷ بار گلزنی کرد تا در صدر جدول گلزنان برتر قرار بگیرد. بعد از وی مارکوس برگ، مهاجم سرشناس العین با ۶ گل در رده بعدی قرار دارد.

بغداد بونجاح ۵ گل از این ۷ گل را در دیدارهای خانگی تیمش زده تا به همراه ریکاردو گولرت مهاجم برزیلی تیم گوانگ ژو بهترین گلزنان در دیدارهای خانگی باشند. آدریانو مهاجم تیم چونبوک موتورز، دژان دامیانوویچ مهاجم تیم سوون سامسونگ و یوسف العربی مهاجم تیم الدحیل با ۴ گل زده خارج از خانه بهترین گلزنان خارج از خانه در مرحله گروهی هستند.

* فرشید اسماعیلی، گلساز اول آسیا
در بین بازیکنان گلساز فرشید اسماعیلی هافبک استقلال تهران با ۴ پاس گل بهترین عملکرد را دارد. بعد از وی چند بازیکن با ۳ پاس گل در رده بعدی هستند که در بین آنها محمدرضا حسینی هافبک میانی ذوب آهن هم حضور دارد.

* مهاجم العین شوت زن ترین بازیکن
مارکوس برگ مهاجم گلزن تیم  العین امارات با ۱۶ شوت در چارچوب به سمت دروازه حریفان شوتزن ترین بازیکن این تورنمنت بود. بغداد بونجاح مهاجم الجزایری السد نیز با ۱۴ شوت در چارچوب بعد از برگ در رده دوم قرار دارد.

علی علیپور با ۱۴ و مهدی طارمی با ۱۳ شوت در چارچوب در رده های سوم و چهارم این جدول قرار دارند.

مهدی طارمی با ۸ شوت در چارچوب در بازی های خارج از خانه شوتزن ترین بازیکن این تورنمنت در دیدارهای خارج از خانه بود.

* بیرانوند، آقای کلین شیت
علیرضا بیرانوند که در نخستین دیدار سرخ پوشان در این مسابقات ۳ بار دروازه اش باز شد، تا پایان مرحله گروهی مسابقات دروازه اش را بسته نگاه داشت تا با ۵ کلین شیت آن هم از نوع سریالی اش بهترین عملکرد را در بین همه دروازه بانان این تورنمنت داشته باشد.

بیرانوند در بازی های خانگی هرگز گل نخورد و رکورد صد در صد کلین شیت در دیدارهای خانگی را به نام خودش ثبت کرد. رشید مظاهری و مهدی رحمتی هر کدام با ۲ کلین شیت در بعد از بیرانوند بهترین عملکرد را در بین دروازه بانان ایرانی داشتند که در این مسابقات به میدان رفتند.

* فرشید اسماعیلی، گلساز و پر خطا
فقط در جدول گلسازان برتر این تورنمت نیست که نام فرشید اسماعیلی به چشم می خورد. هافبک خلاق و تکنیکی آبی ها با ۲۲ بار خطا بر روی بازیکنان مقابل پر خطا ترین بازیکن این تورنمنت بود. هرچند برونو داسیلوا مهاجم برزیلی تیم بوریرام با ۲۱ خطا در این آمار پشت سر فرشید اسماعیلی قرار می گیرد، اما حضور دو بازیکن ایرانی دیگر در رده های سوم و چهارم این جدول هم در نوع خود جالب است. شجاع خلیل زاده با ۱۸ و وحید امیری با ۱۷ خطا سومین و چهارمین بازیکن پر خطا در این تورنمنت هستند تا مشخص شود سرخابی های تهران در این رقابت ها بازی های درگیرانه ای را ارائه دادند.

* خشن ترین بازیکن مسابقات
شاید عجیب باشد اما نام رودریگو تاباتا بعنوان خشن ترین بازیکن این تورنمنت به ثبت رسیده است. هافبک چند ملیتی تیم الریان با دریافت ۳ کارت زرد و یک کارت قرمز عنوان خشن ترین بازیکن مسابقات را به خود اختصاص داد.

البته تاباتا در این آمار شریک هم دارد. وون ایل کیم مدافع تیم ججو یونایتد، عاصم مایبو هافبک تیم الغرافه و محمد عبدالرحمان هافبک سرشناس العین نیز هر یک با ۳ کارت زرد و یک کارت قرمز در این آمار تاباتا را همراهی می کنند.

* الهلال، مالکانه ترین بازی
نایب قهرمان فصل قبل آسیا که با حذفی زودهنگام مواجه شد، مالکانه ترین بازی های این فصل را انجام داد. الهلال با متوسط ۶۳ درصد مالکیت در هر بازی بهترین عملکرد را از این حیث در بین تیم های آسیایی داشت. کاشیوا ریسول و کاوازاکی فرونتال با ۶۰ درصد پس از الهلال مالک ترین تیم های این مساباقت بودند.

* ۳ تیم ایرانی در راس پر آفسایدها
نکته عجیب در ثبت آمار آفسایدهای این تورنمنت است که سه تیم ایرانی در رده های اول تا سوم قرار دارند. تراکتورسازی با ۲۴ بار قرار گرفتن در آفساید پر آفساید ترین تیم این مسابقات است. ذوب آهن با ۲۱ و استقلال با ۲۰ آفساید در این جدول در رده های دوم و سوم قرار می گیرند.

* چونبوک موتورز تهاجمی ترین تیم
تیم سرشناس چونبوک موتورز در ۶ دیدار خود در این مسابقات ۱۹ بار گلزنی کرد تا معدل گلزنی این تیم از ۳ گل برای هر بازی هم عبور کند. این تیم با این تعداد گل هجومی ترین تیم این مسابقات شناخته شد. لوکوموتیو تاشکند تیمی که در این در مرحله گروهی حذف شد با ۱۳ گل و الدحیل قطر با ۱۲ گل دیگر تیم های تهاجمی این مسابقات هستند.  چونبوک موتورز ۱۰ بار خارج از خانه و ۹ بار در خانه گلزنی کرده است.

* پرسپولیس و بهترین خط دفاع
بهترین خط دفاعی این تورنمنت به پرسپولیس تعلق می گیرد. این تیم کلا در این مسابقات ۳ گل خورد تا دارای بهترین خط دفاعی باشد. الاهلی عربستان و شانگهای چین با ۴ گل خورده در رده های بعدی بهترین خطوط دفاعی این مسابقات قرار دارند.

* تیم های عربی بد اخلاق ترین تیم های آسیا
در راس جدول تیم هایی که بیشترین کارت را از داوران گرفته اند، نام تیم های عربی به چشم می خورد. الجزیره امارات با ۱۶ کارت زرد بیشترین سهم را در دریافت کارت زرد دارد. العین با ۱۵، الریان با ۱۴ و الوصل با ۱۳ کارت زرد در رده های بعدی قرار دارند.

هیچ تیمی در این مسابقات بیشتر از یک کارت قرمز نگرفت و به همین دلیل تیمی دارای دریافت بیشترین کارت قرمز نیست. از بین تیم هایی که کارت قرمز از حریفان دریافت کردند می توان به الدحیل، الوحده، العین و الوصل اشاره کرد.

* خوش اخلاق ترین ها
خوش اخلاق ترین تیم حاضر در این مسابقات کاوازاکی فرونتال ژاپن بود. این تیم در ۶ بازی انجام داده تنها ۳ بار از دواران کارت زرد گرفت. بوریرام تایلند و کاشیوا ریسول با ۴ کارت زرد و یک کارت قرمز دیگر تیم های خوش اخلاق این مسابقات هستند.

ذوب آهن اصفهان با ۵ کارت زرد خوش اخلاق ترین تیم ایرانی و پنجمین تیم خوش اخلاق آسیا در این تورنمنت بودند.

* الدحیل موفق ترین تیم مسابقات
​تیم الدحیل قطر تنها تیم این مسابقات است که صد در صد امتیازات را از مرحله گروهی گرفت. این تیم با ۶ پیرزی از ۶ بازی و کسب ۱۸ امتیاز بهترین عملکرد را در این مسابقات داشت.

* الوصل ضعیف ترین تیم مسابقات
در مقابل الدحیل، تیم الوصل امارات بدون دریافت حتی یک امتیاز این مسابقات را ترک کرد تا بعنوان ضعیف ترین تیم مسابقات شناخته شود.

* تراکتورسازی و ضعیف ترین خط حمله
سرخ پوشان تبریز در این مسابقات تنها ۲ بار موفق به باز کردن دروازه حریفان شدند تا با ۲ گل زده ضعیف ترین خط حمله مسابقات را در اختیار داشته باشند. تراکتورسازی ضعیف ترین تیم ایرانی حاضر در این مسابقات هم بود.

* ضعیف ترین خطوط دفاعی
دو تیم الوحده امارات و ملبورن ویکتوری استرالیا با دریافت ۱۵ گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی این مسابقات را داشتند. بعد از این دو تیم، سه تیم با دریافت ۱۱ گل در رده بعدی قرار می گیرند. کیتچی، الریان و ججو یونایتد سه تیمی هستند که خطوط دفاعی ضعیفی در این مسابقات داشتند.

* کاوازاکی ژاپن، پاسور ترین تیم مسابقات
تیم کاوازاکی ژاپن با معدل ۶۳۰ پاس در هر بازی پاسور ترین تیم این تورنمنت بود. الهلال با ۵۷۰ و کاشیوا ریسول با ۵۵۰ پاس دومین و سومین تیم پاسور در این مسابقات بودند. در این جدول استقلال با ۴۵۵ پاس بعنوان پاسور ترین تیم ایرانی و دوازدهمین تیم در آسیا شناخته می شود.

* استقلال سومین تیم دقیق
کاوازاکی ژاپن با ۸۵ درصد دقت در پاس دقیق ترین تیم آسیا و الهلال با ۸۴ درصد دقت در پاس دومین تیم دقیق در آسیا است. تیم فوتبال استقلال با ۸۲ درصد دقت در پاس دقیق ترین تیم ایرانی حاضر در این مسابقات و سومین تیم دقیق در آسیا است. الدحیل و تیم سیدنی اف.سی نیز با ۸۲ درصد دقت در پاس آماری مشابه استقلال در جدول دارند.

* تراکتورسازی رکوردار ضربه کرنر در آسیا
تنها تیم ایرانی حذف شده از این مسابقات با معدل ۹ کرنر در هر بازی رکورددار به دست آوردن ضربه کرنر در آسیا بود. کمترین تعداد کرنر هم به تیم کیتچی هنگ کنگ با معدل ۲ کرنر برای هر بازی تعلق می گیرد.

* پرسپولیس و بیشترین تکل مسابقات
تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۳۵ تکل در این مسابقات دارای بیشترین تعداد تکل در بین تیم های حاضر است. کیتچی هنگ کنگ با ۱۲۱ و الاهلی عربستان با ۱۱۹ تکل در این جدول در رده های دوم و سوم هستند. کاشیوا ریسول و تیانجین هر کدام با ۷۰ و ۷۲ تکل کمترین تکل را در این مسابقات زده اند.

* کمترین دقایق بازی
۶ بازیکن در این مسابقات با تنها یک دقیقه حضور در ترکیب تیم شان دارای کمترین دقایق حضور هستند که نام محسن کریمی و بویان بازیکنان تیم استقلال هم در بین این بازیکنان به چشم می خورد.
منبع: مهر
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین