کد خبر: 171930368
تاریخ انتشار: پنجشنبه 30 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » باید همواره بین خود و خدای خود حسابرسی داشته باشیم/ بصیرت به آسانی به دست نمی آید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت‌الاسلام عبدالله حاج‌صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با «آیت الله العظمی جوادی آملی» دیدار و گفتگو کرد.

«آیت الله جوادی آملی» در این دیدار اظهار داشتند: ما باید بدانیم که خود، بیش از دیگران در معرض خطریم، شیطان دشمنی است که همواره در کمین ماست و لحظه ای از ما غافل نمی شود لذا باید توجه داشته باشیم که بصیرت به آسانی به دست نمی آید.

ایشان ادامه دادند: دین به ما گفته که در مقابل دشمن همواره آماده و هوشیار باشید؛ ما یک دشمن بیرونی داریم و یک دشمن درونی، در برابر دشمن بیرون اسلحه انسان «آهن» است که قرآن فرمود: «وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ» و در برابر دشمن درون به سلاح «آه» نیاز داریم، همانطور که در دعای کمیل می خوانیم «سِلاحُهُ الْبُکاءُ».

مفسر برجسته قرآن کریم خاطرنشان کردند: اگر این «آه» نباشد از آن «آهن» نیز کاری ساخته نیست، لذا بصیرت بدون «سِلاحُهُ الْبُکاءُ» به دست نمی آید.

معظم له در ادامه اظهار داشتند: ما هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به «سِلاحُهُ الْبُکاءُ» و خودسازی نیازمندیم، باید همواره بین خود و خدای خود حسابرسی داشته باشیم، مراقب هوای نفس خود باشیم تا هرگز بیراهه نرویم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه با اشاره به آیات قرآن کریم تصریح داشتند: خداوند در اواخر سوره مبارکه بقره یک مساله مهم بصیرتی را مطرح فرموده و آن این است که انسان به وسیله کار خیر، موقعیت انسانی خود را تثبیت می کند. مانند اینکه اگر درختی در پای خود آب بریزد در حقیقت ریشه و موقعیت خود را تثبیت کرده است؛ «تَثْبيتاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ».

مرجع عالیقدر در ادامه بیان داشتند: انقلاب اسلامی بسیاری از روایات را برای ما تفسیر کرد! مانند این روایت که در یکی از جنگها شخصی به حضرت امیر(ع) عرض کرد کاش برادر من نیز در این جبهه حضور داشت و فیض جهاد نصیب او نیز می شد، حضرت فرمود آیا در مسیر فکری ما و موافق ماست؟ آن شخص عرض کرد بله! حضرت فرمود اونیز در تمام ثوابهای ما شریک است. امروز نیز اگر یکی از افراد که پست و سمتی نگرفته، شخصی را که مسئول شده حمایت، یاری و تایید کند او نیز در همه ثوابهای آن مسئول شریک خواهد بود.

در ابتدای این دیدار «حجت‌الاسلام حاج‌صادقی» گزارشی از طرح بصیرت افزایی و افزایش عمق دینی و معرفتی نیروهای سپاه و خانواده های ایشان خدمت معظم له ارائه نمود.

.......................
پایان پیام/ 313

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین