کد خبر: 172303247
تاریخ انتشار: شنبه 01 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » عراقچی بر توسعه روابط ایران و نروژ تاکید کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در دیدار معاون وزارت صنعت، تجارت و شیلات نروژ؛

بسیج پرس - معاون وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با معاون وزارت صنعت، تجارت و شیلات نروژ، بر تشکیل کمیته های مشترک به منظور توسعه دوجانبه روابط دو کشور تاکید کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس؛ سید عباس عراقچی که به دعوت «وگر استرومن» همتای نروژی و به منظور برگزاری دور هشتم رایزنی های سیاسی دو کشور در اسلو بسر می برد روز جمعه ۳۱ فروردین در دومین روز از سفر خود با «روی آنجولیک» معاون وزارت صنعت، تجارت و شیلات نروژ ملاقات کرد. 

عراقچی در این ملاقات با اشاره به دیرپا بودن همکاری ها و روابط دو کشور مخصوصا در زمینه های نفت، گاز و شیلات، بر ضرورت تشکیل کمیته های دوجانبه برای توسعه و راهبری همکاری ها و دستیابی به سازوکارهای مناسب بانکی و مالی در زمینه های مورد علاقه تاکید کرد.

آنجولیک نیز در این دیدار اظهار کرد: نروژ از تجربیات، توانمندی ها و ظرفیت های مالی و فنی خوبی برای کار و سرمایه گذاری در ایران برخوردار است. شرکت های نروژی علاقمند به حضور و توسعه آن در بازار بزرگ ایران هستند و بسیاری از آنها اقدام به گشایش مجدد دفاتر خود در تهران کرده اند. 

وی با تاکید بر لزوم اهمیت دستیابی به راهکارهای مالی و بانکی، افزود: در نروژ اراده کافی برای تداوم و گسترش مناسبات با ایران وجود دارد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه ملاقات های خود، با اودن هالورسن معاون سیاسی وزارت امور خارجه نروژ نیز پیرامون همکاری های دوجانبه، برجام و تحولات و بحرانهای منطقه ای دیدار و تبادل نظر کرد.

ملاقات با سوریده وزیر امورخارجه و استرومن قائم مقام وزارت امور خارجه، سخنرانی در جمع محققان و نمایندگان برخی از شرکت ها در موسسه نوپی و مصاحبه با روزنامه آفتن پوستن از دیگر برنامه های عراقچی در این سفر بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین