کد خبر: 172521429
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » بسیج پرس » ناجا ۲۵ هزار جانباز، شهید و آزاده تقدیم انقلاب کرده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سردار اشتری:

بسیج پرس - فرمانده ناجا با اشاره به اینکه کارکنان ناجا هرچند وقت یکبار در درگیری با اراذل، اشرار و قاچاقچیان موادمخدر به شهادت می رسند،گفت: ناجا بیش از 20 هزار جانباز، 3هزار شهید و 2 هزار آزاده تقدیم انقلاب و میهن اسلامی کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از بسیج پرس:

به گزارش بسیج پرس ، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در مراسم سالروز ولادت باسعادت حضرتابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز در مسجد اعظم تجریش که با حضور جانبازان سرافراز دفاع مقدس و هیئت‌ امنای این مسجد برگزار شده بود، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امیدوارم از این روز و شب‌های ماه مبارک شعبان بتوانیم بهترین استفاده را ببریم.

فرمانده ناجا به بیان خاطره ای از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: معظم له بیان کردندیک روز در محضر حضرت امام خمینی (ره) از ایشان سوال کردم بهترین دعایی که تکرار می‌کنید چیست؟ ایشان فرمودند دعای کمیل و مناجات شعبانیه؛ وقتی حضرت امام (ره) که مرجع عالی‌قدر و عارفی بزرگ بودند چنین می‌فرمایند پس ما نیز باید در خواندن این دعاها مداومت داشته باشیم.

این مقام عالی انتظامی کشور ضمن تقدیر از حضرت آیت الله دین پروری و برگزار کنندگان این مراسم، خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله دین‌پروری یک افتخار برای کشورمان به شمار می آیند و برای این بزرگوار آرزوی سلامتی دارم.

وی به اهمیت ایثارگری های شهدا و جانبازان اشاره و تأکید کرد: بهترین عبارتی که می توان در این باره گفت، این است که شهدای عزیز و جانبازان بزرگوار با نثار خون خود و اهدای اعضای بدنشان سبب سربلندی میهن عزیز، دین اسلام و نیز آرامش و امنیت مردم شدند.

فرمانده نیروی انتظامی با یادآوری دوران هشت‌سال دفاع مقدس، تصریح کرد: دشمن بعثی، زمانی جنگ را بر ما تحمیل کرد با تصور اینکه طی چند روز می‌تواند کشور ما را فتح کند و برحسب ظاهر و تحلیل‌هایی که صدام داشت و همچنین با توجه به حمایت‌هایی که بیش از 80 کشور از عراق می‌کرد، این تصور دور از ذهن نبود.

سردار اشتری ادامه داد: آن موضوعی که تمام معادلات را بر هم زد و سبب زمین‌گیر شدن ابرقدرت‌ها شد به‌گونه‌ای که نتوانستند یک وجب از خاک میهن اسلامی را تسخیر کنند، عشق و علاقه میان دلاورمردان بسیج، ارتش، سپاه و دیگر نیروهای رزمنده ای بود که در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند.

فرمانده ناجا اضافه کرد: همه نیروهای مسلح و مردمی با ایمان و توجهی که به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری داشتند از میهن اسلامی با تمام وجود دفاع جانانه‌ای کردند؛ چه بسیار عزیزانی که در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و حفظ امنیت به فیض شهادت نائل آمدند و جمعی از آن‌ رزمندگان، جانبازان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اراده الهی چنین مقدر کرد تا عزیزان جانباز، امروز الگو و اسوه ایثار و از خود گذشتگی باشند تا ما این فداکاری ها را فراموش نکنیم.

این مقام عالی انتظامی کشور ادامه داد: حضور جانبازان در هرمحله، سازمان، خانواده و... بیانگر این است که آنان نمایندگان دوران دفاع مقدس هستند.

سردار اشتری تأکید کرد: شهدای عزیز در یک مقطعی به فیض عظمای شهادت نائل شدند اما جانبازان گرامی با صبر و بردباری که پیشه می کنند هر روز به این فضیلت می‌رسند؛ بعضی از جانبازان عزیز به مدت 30 سال روی یک تخت خوابیده‌اند پس اجری که این عزیزان می برند کمتر از شهدا نیست و چه‌بسا بالاتر نیز هست.

فرمانده ناجا با بیان اینکه جانبازان و خانواده‌ آنان همان ثوابی را خواهند برد که شهدا می برند، گفت: باید قدردان جانبازان و خانواده‌های آنان باشیم و راه آنان را ادامه دهیم.

وی از جانبازان به عنوان شهدای زنده نام برد و خاطر نشان کرد: وظیفه پرواز را شهدا و وظیفه ماندن را جانبازان برعهده گرفتند.

سردار اشتری با بیان اینکه هرکدام از جانبازان به شکلی در حال مقابله و جنگ با دشمن هستند، افزود: امروزه بیش از هر چیز دیگری با تهدید جنگ نرم و شبیخون فرهنگی از سوی دشمنان مواجه هستیم.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت امروز کشور مرهون ایثارگری جانبازان، شهدا و خانواده‌های آنان است، گفت: با نگاهی به کشورهای همسایه در می یابیم نعمت امنیت امروز به‌واسطه حضور این عزیزان است.

فرمانده ناجا یادآور شد: پیشرفت های امروز کشور، مرهون روحیه جهادی دوران دفاع مقدس است؛ متأسفانه دشمنان انقلاب اسلامی، ایادی داخلی آنان و شبکه های رسانه ای معاند به خصوص در شبکه های مجازی دائم در حال پمپاژ ناامیدی هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اقتصادی و فرهنگی داریم و باید مسئولان به رفع آن اهتمام داشته باشند، گفت: باید بدانیم اقدامات بسیار بزرگ و مثبتی بعد از پیروزی انقلاب در کشور صورت گرفته است؛ برخی تصور می کنند اگر به خواسته های استکبار تن دهند مشکلات برطرف می شود در حالی که اتکاء به توانمندی های داخلی بسیاری از مسائل را مرتفع می کند.

سردار اشتری ادامه داد: در حوزه های مختلف پیشرفت های بسیار مطلوبی کسب کرده ایم که مردم باید از آن مطلع شده و به آینده امیدوار باشند؛ کسانی که به طور مداوم ناامیدی ایجاد می کنند بدانند شهدا، جانبازان و خانواده های این عزیزان و نیز مردم، آنها را نمی بخشند.

وی خاطر نشان کرد: با هدایت های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا و نیز اتحاد و همدلی که بین مردم و ولی امر خودشان وجود دارد تمام توطئه های دشمن تاکنون خنثی شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز ناجا افتخار می کند که خدمتگزار مردم است، گفت: نیروی انتظامی پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی است و در حوزه های مختلف این فرزندان مردم عزیز، آماده خدمتگزاری در اقصی نقاط کشور در مرزها ، شهرها ، روستاها، جاده ها و ... هستند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی بیش از گذشته با تمام توان، هوشمندی و اقتدار برای حفاظت از جان، مال و ناموس مردم و نیز تامین امنیت و آسایش مردم تلاش می کند.

فرمانده نیروی انتظامی در خاتمه با اشاره به اینکه کارکنان ناجا هرچند وقت یکبار در ماموریت هایی نظیر درگیری با اراذل و اوباش، اشرار، قاچاقچیان موادمخدر و... به شهادت می رسند، گفت: نیروی انتظامی افتخار می کند که تاکنون بیش از 20 هزار جانباز، 3هزار شهید و 2 هزار آزاده تقدیم انقلاب و میهن اسلامی کرده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین