کد خبر: 172573842
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در اسلام بسیار بر مراقبت روحی تاکید شده است، جسم و روح خیلی به هم مربوط هستند و در کشور اسلامی باید به آنچه اسلام گفته عمل شود.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله ظهر امروز در دیدار ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه سلامت افراد جامعه یک مسئله مهم اجتماعی است، اظهار داشتند: هر کسی باید نسبت به اوضاع بدن خود بصیر و بینا باشد، چرا که خداوند متعال افراد را متفاوت آفریده در نتیجه هر کسی باید طبیب خود باشد.

ایشن افزود: روایات بسیاری در ارتباط با چگونگی مصرف غذا داریم برای نمونه ائمه (ع) فرموده‌اند کسی که غذا زیاد بخورد دچار بسیاری از بیماری‌ها می‌شود، در نتیجه دلیل بسیاری از بیماری‌ها از خود انسان آغاز می‌شود بنابراین انسان اگر بداند کی بخورد و چه چیزی استفاده کند به بیماری دچار نمی‌شود.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه قواعد و قوانین خاصی بر بدن انسان حاکم است، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در سلامت انسان، کم خوردن غذا است بنابراین در اینکه چه چیزی بخوریم و نحوه غذا خوردن خود باید بسیار دقت داشته باشیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه یادگیری دو علم طب و علم فقه لازم و ضروری است، ابراز کردند: یکی از اموری که لازم و ضروری بوده ورزش کردن است، حرکت انسان سبب قوی شدن بنیه او می‌شود، بنابراین مسئولان بهداشت کشور باید به مردم تأکید کنند که هر کسی طبیب خویشتن باشد.

ایشان بیان کرد: در اسلام بسیار بر مراقبت روحی تأکید شده است، جسم و روح خیلی به هم مربوط هستند و در کشور اسلامی باید به آنچه اسلام گفته عمل شود.

 استاد برجسته حوزه علمیه قم مسئله ریزگردها و آلودگی هوا در تهران و اهواز را مورد اشاره قرار داد و گفتند: جریان‌هایی در طبیعت به وجود آمده که سبب بروز آلودگی‌ها و ریزگردها شده است، مسئولان باید فکری به حال آلودگی هوا و مسئله ریزگردها در این دو استان کنند.

 حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه یکی از استان‌های محروم کشور استان قم است، تأکید کرد: اگر واقعاً افرادی همت کرده و آب و چاه و زمین برای مردم درست کنند تا محصولات مناسب در استان کاشته شود چرا که هر زمینی مناسب یک محصول است. و باید این افراد را بسیج کرد تا این کارها را انجام دهند بسیار مهم است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین