کد خبر: 172755131
تاریخ انتشار: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » آیا تو چنان که می نمایی هستی؟!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

برای منتقد دلسوز مهم است که جمهوری اسلامی الگوی مناسبی برای کشورهای جهان باشد برای همین است که می نویسد، جناب روحانی هر ۵۹ توهینی که به منتقدان داشتید را به دیده منت می پذیریم و می گوییم هر آنچه گفتی هستیم، حالا نوبت شماست که بگویی آیا آنچه می نمایی هستی؟!

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از سیاست روز، مهم نیست "ناقص‌العقل"؛ چندمین توهین حجت‌الاسلام حسن روحانی به منتقدان است و مهم نیست که یک روز بلوایی بی‌شناسنامه خواندن آنها را راه‌ می‌اندازد یک روز آنها را تفنگ به دست تلقی کرده و یکبار دیگر به آنها می‌گوید ناقص‌العقل! مهم این است که جناب رئیس‌جمهور آنچه خود درباره دولتش گفته را به مردم نشان دهد و آنچنان از خودش دفاع کند که صورت عده‌ای را نتوان با آب و صابون هم شست!

باور کنید برای منتقد دلسوز فرقی نمی‌کند که به او کم‌عقل بگویند اگر دولت روی کار بتواند خودش با ارائه وعده های محقق شده‌اش کم‌عقلی منتقد را به رخش بکشد! باور کنید منتقد دلسوز کشور ترجیح می‌دهد بی‌شناسنامه‌ خوانده شود اما دولت روحانی مردم را ناامید نکند، منتقد دلسوز کشور و حافظ منافع ملی برایش مهم نیست رئیس‌جمهور چه نگاهی به نقدهای دلسوزانه‌اش دارد و با چه توهینی او را خطاب می‌کند، اصلا برای منتقد دلسوز مهم نیست چه کسی رئیس‌جمهور است، برای او مهم این است که نظام جمهوری اسلامی پیش رود و هر روز بر پایگاه مردمی او به واسطه تحقق وعده‌هایش افزوده شود.

برای منتقد دلسوز مهم است که جمهوری اسلامی الگوی مناسبی برای کشورهای جهان باشد برای همین است که می‌نویسد، جناب روحانی هر ۵۹ توهینی که به منتقدان داشتید را به دیده منت می‌پذیریم و می‌گوییم هر آنچه گفتی هستیم، حالا نوبت شماست که بگویی آیا آنچه می‌نمایی هستی؟!

اما روحانی چه می‌نماید؟! پاسخ به این سوال را می‌توان از سخنان خود جناب رئیس‌جمهور استخراج کرد، و دید آنچه روحانی در انتخابات‌ها وعده داده عمل کرده است یا خیر؟! ما طرح سوال می‌کنیم و امیدواریم حالا که ما همه انتقادها را پذیرفتیم روحانی بگوید آنچه گفته بوده یا خیر؟!

۱- نحوه تعامل قوا باید به گونه‌ای باشد که خواست مردم و منافع آنان تأمین شود.
۲- صد روزه همه مشکلات را حل می‌کنیم، در دور دم اصلاح شدف هر د روز ده مشکل اساسی را حل می‌کنیم
۳- برنامه‌ای دارم که از همه متخصصان استفاده کنم.
۴- ‌اکنون برخی استان‌های ما احساس می‌کنند که توانایی استان را دارند اما متأسفانه اداره استان‌ها به تهران متمرکز شده است. باید بار را از دوش تهران برداریم.
۵- موضوع تحریم در میان‌مدت قابل حل است اما نکته مهم‌تر این است که کسی که رئیس‌جمهور خواهد شد سوابقش و تفکراتش و راهبردهایش و شعارهایش اولین علامت را به داخل و خارج می‌دهد.
۶- اساس کشور باید براساس قانون و ادامه آن دارای شفافیت باشد و این می‌تواند اعتماد لازم را در یک جامعه به وجود آورد.
۷- اداره کشور باید علمی باشد، باید حکمرانی شایسته باشد و از نخبگان استفاده شود، باید با شفافیت با مردم حرف زد، باید آمارها دقیق باشد تا ما بتوانیم از پیچ تاریخی به خوبی عبور کنیم و بتوانیم حماسه‌ی سیاسی و اقتصادی را بیافرینیم.
۸- ما می‌توانیم در سیاست خارجی، روابط خود را با دنیا به صورت مناسبی در بیاوریم، روابط خارجی آرزو نیست که کسی دنبال آن باشد، روابط خارجی، شناخت جهان و دیدن واقعیت‌هاست، ترسیم برنامه است، هزینه و فایده کردن است، قدم به قدم پا را جلو گذاشتن است.
۹- چپ و راست فرقی نمی‌کند برای مسئولیت فرد متدین، دلسوز و کسی که قانون اساسی را قبول دارد و دلش می‌سوزد را باید به کار گماشت.
۱۰- عدالت یعنی یک مسئول یک هواپیمایی برمی‌دارد فقط زن و بچه‌های خود و خبرنگاران را همراه خود به سفری نبرد بلکه کارآفرینان را در آن سفر به همراه داشته باشد؛ باید از ترکیه یاد بگیریم که وقتی مقامی از این کشور به جایی سفر می‌کند ۱۰۰ تا ۲۰۰ کارآفرین را همراه خود می‌برند و این به معنای طرفداری از سرمایه‌داری نیست.
۱۱- اساس این است که تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و اگر نشد حداقل تهدید به آسیب و پس از آن به شرایط عادی تبدیل شود تا به تدریج بتوانیم آن را به فرصت تبدیل کنیم.
۱۲- رئیس‌جمهور همه مردم هستم.
۱۳- هم چرخ زندگی مردم می‌چرخد هم چرخ سانتیریفیوژ.
۱۴- مردم به چنان گشایش اقتصادی می‌رسند که خودشان درخواست قطع یارانه می‌کنند!
۱۵- امروز دشمن پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت برده که ما باید پرونده را از شورای امنیت خارج کنیم، باید تلاش کنیم تا تحریم‌های ظالمانه برداشته شود، زیرا این سلطه‌طلبی آمریکاست و ظلم شورای امنیت سازمان ملل به ملت ایران را نشان می‌دهد.
۱۶- در آن زمان برای اینکه به اهداف برسیم با وزرا مذاکره می‌کردیم که کم‌کم با رؤسا مذاکره کردیم ولی امروز مذاکرات ما در حد مدیرکل کشورها است که باید به سطح وزیر و رؤسا برسیم، این کار شدنی است ولی باید متحد شویم و پشت مذاکره‌کننده را خالی نکنیم.
۱۷- برای تحقق حماسه سیاسی باید روی تعامل بیشتر با روحانیون حساب باز کنیم.
۱۸- اگر رئیس‌جمهور شوم محیط امن و آزادی را فراهم می‌کنم؛ همچنین به بداخلاقی‌های سیاسی پایان می‌دهم.
۱۹- تعامل رئیس‌جمهور با دو قوه مقننه و قضاییه در چارچوب قانون اساسی تعیین شده است و باید تعامل قوا به گونه‌ای باشد که خواست مردم و منافع آنان مدنظر قرار بگیرد.
۲۰- مردم مسئولان را انتخاب کردند تا در چارچوب قانون اساسی برای عزت و رضایت جامعه خود تلاش کنند. بنابراین معتقدم تعامل قوا را وجدان، قانون، منافع و درک از آینده کشور تعیین می‌کند.
۲۱- رئیس‌جمهور مقامی است که با رأی بالای مردم انتخاب می‌شود اما رأی و پشتوانه بالا مصونیت نمی‌‌آورد بلکه مصونیت آن زمان به وجود می‌آید که فرد در چارچوب قانون و اختیارات حرکت کند.
۲۲- اگر اختلاف نظر ناشی از عدم توجه یکی از قوا به قانون باشد، چون رئیس‌جمهور وظیفه اجرای قانون اساسی را نیز دارد، می‌تواند تذکر دهد.
۲۳- برنامه پنجم توسعه علی‌القاعده در چارچوب سیاست‌های کلی بوده است که از طرف رهبری نظام ابلاغ ‌شده است اما اگر دولتی در اجرای برنامه مشکلی دید راه‌حل آن است که لایحه اصلاحیه به مجلس فرستاده شود.
۲۴- دست دولت هیچ‌گاه در اصلاح قانون بسته نیست، اگر در مواردی قانون ۵ ساله مشکل دارد مجلس می‌تواند آن را حل کند.
۲۵- رئیس‌جمهور باید بداند که بحث رقابت‌ها مربوط به قبل از انتخابات است. همه حرف‌ها و جناح‌بندی‌ها مربوط به فضای قبل از انتخابات است، زمانی که رئیس‌جمهور مشخص شد باید بین حامیانش و آن کسی که حامی رقیبش بوده رئیس‌جمهور به عدالت رفتار کند.
۲۶- ما باید از صاحب‌نظران استفاده کنیم در دولت من نه تنها از کارشناسان دولتی استفاده می‌شود بلکه از بخش خصوصی و کارآفرینان نیز استفاده خواهد شد. در انتخاب وزیر نیز با تشکل‌های مربوطه مشورت خواهم کرد.
۲۷- اگر روشن شود فردی در دولت تخلف کرده باید با وی برخورد شود در اینجا خط قرمزی وجود ندارد و قانون برای همه مساوی است.
۲۸- دولت تدبیر از تهمت و تخریب پرهیز خواهد کرد.
۲۹- این دولت حتی به آن‌هایی که هشت سال به ماها تهمت زدند، مقابله به مثل نخواهد کرد.
۳۰- دولت تدبیر دولتی سازش‌ناپذیر و تسلیم دشمنان نخواهد شد، با این وجود ماجراجویی هم در سیاست‌ها نخواهیم داشت.
۳۱- تحریم‌ها را قدم به قدم کاهش داده و در نهایت آن‌ها را خواهیم شکست.
۳۲- اگر نمی‌توانیم کاری کنیم باید از روز اول بگوییم نمی‌توانیم؛ مردم ما دل‌تنگ هستند چون سرمایه‌های انسانی این کشور در حال تلف شدن هستند.
۳۳- در دولت من تمامی اقوام اعم از کرمانی، کرد، ترک، ترکمن و تات جای داشته و هرگز به کسی توهین نخواهد شد.
لطفا فعلا درباره اینها توضیح صریح بدهید.

*مائده شیرپور

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین