کد خبر: 172785219
تاریخ انتشار: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تالاب بهشت معصومه به «اکوپارک بهشت» تبدیل شود/ همه امکانات برای مقابله با مشکلات محیط زیستی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: طرح تبدیل تالاب بهشت معصومه قم به «اکوپارک بهشت» با محوریت آموزش محیط زیست و حفاظت از حیات وحش در دست بررسی است.

«حسن بختیاری» در بازدید از تالاب بهشت معصومه که به مناسبت روز جهانی زمین پاک و به همراه مدیرکل و معاونان این اداره کل به انجام رسید، گفت: چالش ها و مشکلات محیط زیستی قم باید به خوبی شناسایی شده و با توجه به کمبود امکانات و اعتبارات، بر اساس اولویت ها مورد رسیدگی قرار گرفته و راهکارهای دقیق و کارشناسی شده برای برطرف کردن مشکلات در این حوزه تدوین شود.

وی با بیان اینکه برای مقابله با معضلات محیط زیستی باید هدفمند و با برنامه حرکت کنیم، اظهار داشت: با توجه به بحران خشکسالی در سراسر کشور و در استان قم، همه نهادها و دستگاههای اجرایی باید تمامی امکانات و ظرفیت های خود را برای مقابله با چالش های محیط زیستی استان به ویژه معضل گرد و غبار به کار بگیرند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم بر ضرورت مقابله با قانون شکنان و متخلفان محیط زیستی تأکید کرد و گفت: با حضور مسؤولان در صحنه برای مقابله با متخلفان، مردم نیز از آنها حمایت خواهند کرد و امیدواریم میزان آلودگی واحدهای صنعتی در تمامی بخش های استان به حداقل برسد.

وی در پایان از بررسی طرح تبدیل تالاب بهشت معصومه به «اکوپارک بهشت» خبر داد و گفت: با توجه به ارزش ها و قابلیت های طبیعی و محیط زیستی این تالاب در حریم شهر قم، این اکوپارک می تواند با هدف ایجاد یک تفرجگاه بزرگ برون شهری برای ارائه آموزش های زیست محیطی و حمایت از حیات وحش با طراحی المان های طبیعت محور و سازه های همگن با طبیعت، محیطی پرنشاط برای جذب گردشگران و دوستداران طبیعت فراهم نماید.

.........................
پایان پیام/ 101

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین