کد خبر: 172788585
تاریخ انتشار: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » روشنفکرنماها حنجره خود را برای فرو بردن خنجر مذاکرات موشکی در قلب ملت پاره می کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی بابیان اینکه روشنفکرنماها حنجره خود را برای فروبردن خنجر مذاکرات موشکی در قلب ملت پاره می کنند، گفت: هر جریان و تفکری که حامی تسلیم موشکی باشد، قطعاً جنگ طلب است.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی باقری معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی در همایش «این‌بار چه خوابی برایمان دیده‌اند؟!» و اکران مستند فروشنده 2 که عصر امروز به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد؛ گفت: در تمامی دوگانه‌هایی که یک‌طرف آن ملت ایران، منافع ملی، امنیت ملی و تمامیت ارضی ایران باشد و طرف دیگر آن منافع و امنیت بیگانگان و حتی دشمنان ملت ایران قرار داشته باشد، همواره انقلابی‌ها با تمام وجود مدافع و جان فدای منافع و امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور بوده و هستند.

باقری افزود: ولی غرب‌گرایان داخلی و روشنفکرنماهای وطنی، همواره در طرف بیگانگان قرارگرفته و با رفتار و گفتار خود نه‌تنها منافع و امنیت ملی بیگانگان را تأمین می‌کنند، بلکه علیه منافع و امنیت ملی ایران موضع‌گیری نموده و حتی اقدام کرده و می‌کنند.

وی ادامه داد: این جریان همان جریان و تفکری است که در طول 4 دهه گذشته همواره در طرف مقابل منافع ملت ایران ایستاده است، همان جریانی که در زمان حضور صدام در خاک ایران، فرمان آتش‌بس می‌داد، همان تفکری که منافقین تروریست را فرزندان خود می‌خواند، همان تفکری که جنایت امریکا در شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرانی در خلیج‌فارس را حق امریکا می‌دانست.

* وطن‌فروشی فقط یک عارضه در میان غرب‌گراها نیست، بلکه وطن‌فروشی با ذات غرب‌گراها ممزوج شده است

باقری در تکمیل سخنان قبلی خود تأکید کرد: همان جریانی است که درپی مذاکره و تعامل با تروریست‌های طالبان در افغانستان بود، همان تفکری که حامی مذاکره و سازش با تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه و عراق بود، همان جریانی که ملت ایران را سزاوار محرومیت از ده‌ها حق هسته‌ای‌اش می-دانست و همان تفکری که حامی تعطیلی بسیاری از فعالیت-های هسته-ای بود، همان تفکر و جریان، اکنون سینه-چاک تسلیم موشکی است. مدعیان وطن‌پرستی، هویت و بقای خود را در وطن‌فروشی می‌بینند. 

وی ادامه داد: امروز دیگر وطن‌فروشی یک عارضه در جریان غرب‌گراها در ایران نیست، بلکه وطن‌فروشی با ذات غرب‌گراها ممزوج شده است.

* انقلابی‌ها قلب هسته‌ای ایران را به تپش واداشتند، ولی غرب‌گراها با بتن‌ریزی در قلب راکتور اراک جشن گرفتند و شادی کردند!

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: جوانان انقلابی قلب فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به تپش واداشتند، عملیات غنی‌سازی اورانیوم را عینیت بخشیدند، غنی‌سازی 20 درصد را محقق کردند، راکتور آب‌سنگین اراک را آماده افتتاح کردند، سایت غنی‌سازی فردو را طراحی و ایجاد کرده، تجهیز نموده و عملیاتی کردند.

باقری گفت: این در حالی است که این روشنفکرنماها و غرب‌گرایان وطنی بودند که از ضایع‌شدن بیش از 100 حق هسته‌ای ملت ایران در قالب برجام، محرومیت ابدی ملت ایران از ده‌ها حق هسته‌ای‌اش در توافق هسته‌ای، توقف بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای و برچیده شدن بسیاری از تجهیزات هسته‌ای حمایت کرده و حتی برای بتن ریختن در قلب راکتور آب‌سنگین اراک جشن گرفتند و شادی و پایکوبی کردند و عده‌ای هم به بتن‌ریزان جایزه دادند.

وی اظهار داشت: اکنون نیز که جوانان انقلابی توانستند با تلاش، خلاقیت، ابتکار و مجاهدت خود توانمندی موشکی را به ملت ایران هدیه کنند و دشمنان را از فکر تجاوز و تعدی به ایران اسلامی بازدارند، غرب‌گرایان، بازهم در مقابل ملت ایران و در کنار دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفتند تا حدی که وقیحانه در رسانه‌ها به توجیه و ترویج «تسلیم موشکی» ملت ایران در قبال دشمنان می‌پردازند.

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: غرب‌گرایان تسلیم موشکی را مذاکرات موشکی نام نهاده‌اند تا از زشتی و قباحت کارشان در منظر افکار عمومی بکاهند و نقش مزدوری خود را کتمان نمایند و پوششی برای وطن-فروشی خود دست‌وپا کنند.

باقری ادامه داد: روشنفکران مدعی ملی‌گرایی، درحالی‌که در موضوعات صددرصد ملی ازجمله حمایت از کالای ایرانی سکوت مرگبار می‌گیرند و قلم را در نیام کشیده و زبان را در کام حبس می‌کنند، با تمام توان به دنبال تحمیل مذاکرات موشکی بر ملت ایران هستند و حنجره خود را برای فروبردن خنجر مذاکرات موشکی در قلب ملت ایران پاره می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه نخستین جرقه مذاکرات موشکی در داخل زده شد. در اواخر سال 1394 و پس از آغاز اجرای برجام یکی از دولتمردان تصریح کرد می-توان به هیئت مذاکره‌کننده اجازه داد تا در رابطه با بقیه تحریم‌ها نیز مذاکره کنند که به نتیجه‌ای مانند برجام برسیم. اکنون نیز غربی-ها از این علامتی که از داخل به بیرون ارسال شد، سوءاستفاده نموده و از چنین خطای راهبردی بهره‌برداری می‌کنند.

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: هر کس که بگوید درباره موضوع موشکی با بیگانگان مذاکره نمی‌کنیم، ولی گپ می‌زنیم، یا هنوز مفهوم دشمن را درک نکرده یا نقش و اهمیت توانمندی دفاعی را نمی‌داند و یا از دیپلماسی درک درستی ندارد. 

 * هدف حداقلی دیپلماسی حفظ قدرت کشور و تثبیت اقتدار ملت ایران و هدف مطلوب دیپلماسی ایجاد مؤلفه‌های جدید قدرت و ارتقای اقتدار ملی است

وی گفت: «هدف حداقلی دیپلماسی» حفظ قدرت کشور و تثبیت اقتدار ملت ایران و «هدف مطلوب دیپلماسی» ایجاد مؤلفه‌های جدید قدرت و ارتقای اقتدار ملی است، اما برخی‌ها، هنر دیپلماسی را در حصول توافق با بیگانگان می‌دانند، نه حفظ قدرت و توانمندی ملت ایران. ازاین‌رو مانند برجام حاضرند برای جلب رضایت بیگانگان، از قدرت ملی نیز مایه بگذارند و حتی آن را به تاراج گذارند.

باقری تأکید کرد: برای غرب‌گرایان حصول توافق با بیگانه مهم‌تر از حفظ توانمندی ملی است. در همین چارچوب بود که در موضوع هسته‌ای توافق حاصل شد، ولی نتیجه موردنظر ملت ایران حاصل نگردید؛ برجام نه تحریم-ها را برداشت و نه از حقوق هسته‌ای صیانت کرد.

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی اضافه کرد: همان‌گونه که چند سال قبل عده‌ای با ادعای دروغِ تهدیدِ جنگ، ادعا کردند که مذاکره حلال همه مشکلات است و ازاین‌رو برجام را بر ملت ایران تحمیل کردند، اکنون نیز غرب‌گرایان باکمال وقاحت می‌گویند «اگر ایران می‌خواهد در جامعه بین‌المللی زندگی کند، باید مذاکره کند» و بعد هم با لحنی تهدیدآمیز، به ملت ایران هشدار می‌دهند «ایران می‌تواند زیر بار این مذاکرات نرود، اما در آن صورت باید خود را برای جنگ آماده کند».

وی گفت: درواقع غرب‌گرایان که چند سال قبل ملت ایران را در برابر دوگانه «مذاکره برای واگذاری حقوق و توانمندی هسته‌ای» و «جنگ» قراردادند، امروز نیز دوگانه «مذاکره برای واگذاری حقوق و توانمندی موشکی» و «جنگ» قرار می‌دهند. حال سؤال ما از غرب‌گرایان این است که خلع سلاح ملت ایران تهدید جنگ را برمی‌دارد یا تهدید جنگ را برمی‌گرداند؟ رویکرد غرب‌گرایان درباره تسلیم موشکی، قبل از این‌که غیرت ملی آن‌ها را به چالش بکشد، عقل آن‌ها را زیر سؤال می‌برد.

باقری ادامه داد: هر جریان و تفکری که حامی تسلیم موشکی باشد، قطعاً جنگ‌طلب است، چراکه با از بین‌بردن توانمندی دفاعی ملی ایران، دشمن برای تهاجم به ملت ایران تشویق خواهد شد. خواست ملت ایران از غرب‌گرایان این نیست که انقلابی باشند، بلکه از آن‌ها می‌خواهند لااقل ایرانی باشید!

وی افزود: عقده‌گشایی غرب‌گرایان علیه ملت ایران و خشم آن‌ها از قدرت ملت ایران به‌جایی رسیده که در نقش یک مزدور تمام‌عیار و وطن‌فروش و باکمال بی-غیرتی، به-طور علنی اظهار می‌کنند «مذاکرات موشکی به نفع ایران است، چراکه در این مذاکرات، ایران به این نتیجه خواهد رسید که قدرتش در حد یک قدرت درجه دوم و سوم است و نمی‌تواند ادای کشور درجه‌یک را درآورد». این سخن فقط می‌تواند از زبان دشمن و یا مزدور دشمن دربیاید.

باقری اظهار داشت: سخن ما با غرب‌گرایان وطنی و روشنفکرنماهای داخلی درباره-ی ارزش‌های انقلاب اسلامی نیست، بلکه به آن‌ها می‌گوییم لااقل یک اقدام-تان را نام ببرید که نشانه دغدغه شما برای ایران و منافع ملی ایران و یا امنیت ملی ایران باشد.

 معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: حال که بر همه روشن‌شده که ملت ایران از برجام بهره‌ای نبرده، پس جریان غرب‌گرای داخلی با چه انگیزه و هدفی و برای کدام منافع جریانی، جناحی، سیاسی و یا اقتصادی مدافع برجام است؟

وی گفت: امروز باید دانشجویان انقلابی برای مردم تبیین کنند که کاسبان برجام چه منفعتی از سازش با بیگانگان می-برند که حاضرند حتی به قیمت خلع سلاح ملت ایران و تسلیم کردن توانمندی موشکی به بیگانگان، بازهم به دشمن باج بدهند و مروج تسلیم موشکی باشند؟ 

باقری افزود: رسالت ملی، انقلابی و دینی دانشجویان است که مزدوران مالی و فکری دشمن در داخل را رسوا کنند و اجازه ندهند وطن-فروشانِ روشنفکرنما توانمندی-های خوداتکای ملی را در بازار سیاسی و دیپلماسی جهانی به دشمن واگذار کنند.

وی بابیان اینکه از طنزهای خوشمزه تاریخ این است که جریان روشنفکرنمای داخلی، ازیک‌طرف ترامپ را دیوانه می‌خواند و از طرف دیگر برای اجرای سیاست‌های او در داخل ایران در قامت یک مزدور تمام‌عیار عمل می‌کند، گفت: دانشجویان انقلابی نباید اجازه دهند که روشنفکرنماها، مزدوری برای دشمن را به یک ارزش تبدیل کنند.

معاون پیشین دبیر شورایعالی امنیت ملی افزود: اگر تا دیروز روشنفکرنماهای وطنی، فقط پرچم‌دار عرصه نفوذ بودند و اگر تا دیروز غرب‌گرایان داخلی زمینه‌ساز تسلیم هسته-ای بودند، امروز نه‌تنها بسترساز تسلیم موشکی در عرصه-های سیاسی و رسانه-ای هستند، بلکه پا را فراتر گذاشته و نکبت و ذلت جاسوسی موشکی را نیز پذیرفته‌اند. غرب‌گرایان تا آن حد ذلیل‌شده‌اند که از مزدوری در عرصه-ی نفوذ به جاسوسی در عرصه-ی موشکی سقوط کرده‌اند.

* خسارت‌های ملی ناشی از «جریان نفوذ در حاکمیت» به‌مراتب بیشتر از «جریان جاسوسی از حاکمیت» است

باقری تأکید کرد: خطرات و خسارت‌های ملی ناشی از «جریان نفوذ در حاکمیت» به‌مراتب بیشتر، گسترده‌تر و بلندمدت‌تر از «جریان جاسوسی از حاکمیت» است. جریان جاسوسی، صرفاً بر روی یک مورد و موضوع و در یک دامنه-ی محدود جغرافیایی و نیز بر روی مراکز مهم و حساس متمرکزشده و بیشتر موجب افزایش اطلاعات دشمن و ارتقای توان تحلیلی آن خواهد بود، درحالی‌که جریان نفوذ فرا بخشی، فراگیر و بلندمدت است که هم حاکمان و هم نخبگان را در مرحله-ی اول و افکار عمومی را در مرحله-ی بعد پوشش خواهد داد.

وی گفت: باید از غرب‌گرایانی که ژست واقع‌گرایی می‌گیرند و انقلابی‌ها را متهم به عدم درک واقعیت‌ها می‌کنند، پرسید درحالی‌که به اذعان کتاب موازنه نظامی 2018، منتشره توسط مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک لندن، «هزینه‌های نظامی در خاورمیانه در سال 2017 نسبت به سال قبل 27 درصد رشد داشته، یعنی رقابت تسلیحاتی در اطراف مرزهای جغرافیایی ایران نه‌تنها متوقف نشده، بلکه سرعت دوچندانی گرفته است»، بر اساس چه معیار و مبنای واقعی، تسلیم موشکی ایران در برابر بیگانگانی را که به‌طور مستمر بر توان نظامی خود می-افزایند، توجیه می‌کنید؟

* مذاکره‌کنندگان پاسخ دهند، چرا هنگامی‌که روسیه و چین خواهان نبودن تحریم‌های موشکی در قطعنامه 2231 بودند، آن‌ها تن به زیاده‌خواهی امریکا دادند

باقری ادامه داد: هنوز مشخص نیست، چه ارتباطی میان استمرار تحریم‌های موشکی در قطعنامه 2231 و زیاده‌خواهی غربی‌ها برای امتیاز گیری موشکی از ایران و پشتیبانی غرب‌گرایان وطن‌فروش داخلی از تسلیم موشکی ایران وجود دارد، اما این واقعیت قابل کتمان نیست که پس از گذشت بیش از دو سال از ادعای سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه مبنی بر این‌که «ما و چین می‌خواستیم تحریم‌های تسلیحاتی لغو شود، اما علی‌رغم حمایت ما، خود هیئت ایرانی موافقت کردند که تحریم‌ها تا 5 سال ادامه یابد»، هیچ دولتمرد تدبیر و امید واکنشی نشان نداد و دولت مدعی پاسخگویی هیچ پاسخی به این ادعای طرف روسی نداد.

وی گفت: اما وندی شرمن معاون پیشین وزیر خارجه امریکا و مذاکره-کنند ارشد این کشور در گروه 1+5 طی سخنانی که مؤید اظهارات وزیر خارجه روسیه است، بر ادعای طرف روس صحه گذاشت و گفت: «روسیه معتقد بود که نباید هیچ محدودیتی بر روی موشک و تسلیحات باشد و قطعنامه-ی 2231 صرفاً باید توافق [برجام] را تأیید کند و نباید هیچ محدودیتی بر روی برنامه-ی موشکی و تسلیحاتی ایران باقی بماند».

باقری تأکید کرد: مذاکره‌کنندگان بالاخره باید به ملت ایران پاسخ دهند که چرا از ظرفیت روسیه و چین برای تأمین منافع ملت ایران استفاده نکردند و به استمرار تحریم‌های موشکی در قطعنامه-ی 2231 تن دادند و چرا با چیزی موافقت کردند که خواست امریکا و تأمین‌کننده منافع غربی‌ها و برخلاف منافع ملی و امنیت ملی است؟

انتهای پیام/

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین