کد خبر: 172952911
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » شبکه های اجتماعی داخلی باید دسترسی آسان و ارزان داشته باشند/ مسوولان با عزم جدی به فضای مجازی سروسامان دهند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یکی از مراجع تقلید گفت: مسوولان با عزم جدی به فضای مجازی سروسامان دهند، اگر به این فضا رسیدگی نشود دیگران سوء استفاده خواهند کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسؤولان وزارت ارتباطات با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: در حال حاضر موضوع فضای مجازی از مسائل درجه نخست جامعه است.

وی افزود: ما قبلاً بارها گفتیم اما خیلی‌ها گوش نمی‌دادند، گفته بودیم که این موضوع روزی به مسأله تبدیل خواهد شد که عواملی سبب جدی‌تر گرفتن این فضا شد، خطرات و ضررها سبب شد حتی کسانی که توجه نداشتند عزم خود را جزم کنند و بدانند که با پیام رسان‌های خارجی نمی‌توان کار کرد چرا که خطر آفرین هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با ابراز خرسندی از جدی گرفتن همه مسؤولان برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی و جایگزینی آن با مدل‌های خارجی اظهار داشت: این موضوع تبدیل به خواسته عمومی شده و مردم می‌خواهند که فضای مجازی سالم و پربار در اختیار داشته باشند.

وی ادامه داد: مردم خواستار فضای سالم هستند نه فضایی که دارای بدآموزی، اهانت به مقدسات و برای جاسوسی و ایجاد تفرقه باشد، مردم باور کردند که باید از فضای مجازی خارجی عبور کرد، البته برای هر نفی باید اثبات و جایگزینی وجود داشته باشد والا تأثیری ندارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه همه باید دست به دست هم دهند تا شبکه‌های مجازی ایرانی پربار و غنی باشد، ابراز داشت: باید دسترسی به این پیام رسان‌ها آسان باشد و به مردم ثابت شود که حریم خصوصی آن‌ها اهمیت دارد و این موضوع باید تببین شود، شبکه‌های اجتماعی داخلی باید دسترسی آسان و ارزان داشته باشند و مورد حمایت قرار گیرند.

وی عنوان کرد: اگر تسهیلات و امکانات لازم برای شبکه‌های بومی فراهم شود شاید نیازی به فیلتر هم نباشد، دسترسی آسان و ارزان باید مورد تأکید مسؤولان باشد، اگر شبکه‌های اجتماعی داخلی زیاد و نیروها پخش شوند شاید نتیجه لازم را در پی نداشته باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: باید رقابت وجود داشته باشد اما رقابت محدود و اینکه چندین شبکه راه اندازی و نیروها پخش شود، کار درستی نیست. امیدواریم که مسؤولان با عزم جدی به فضای مجازی سروسامان دهند، اگر به این فضا رسیدگی نشود دیگران سوء استفاده خواهند کرد.

وی اضافه کرد: درباره فعالیت‌ها و برنامه ریزی‌ها هم باید اطلاع رسانی و خبررسانی لازم انجام شود تا مردم در جریان باشند و همراهی کنند.

انتهای پیام/ن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین