کد خبر: 172957518
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » فراخوان گروه های فلسطینی برای شرکت در برنامه های سالروز اشغال فلسطین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ گروه های ملی و اسلامی فلسطین از تمامی فلسطینیان خواستند در برنامه ها و فعالیت های هفتادمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین شرکت کنند.

این گروه ها با صدور بیانیه ای تاکید کردند که این برنامه ها و فعالیت ها طی روزهای 13 و 14 و 15 می آینده در سراسر اراضی اشغالی فلسطین و اردوگاه های آوارگان فلسطینی و تعدادی از پایتخت های جهان برگزار می شود.

در این بیانیه بر لزوم حمایت محافل بین المللی از ملت فلسطین در برابر تجاوزات و جنایات بی وقفه اشغالگران صهیونیست تاکید شده است.

در پانزدهم ماه مي سال ۱۹۴۸ میلادی، حادثه‌ای تلخ در تاريخ سرزمین فلسطين رخ داد که بر اثر آن ۷۸ درصد سرزمین فلسطین به استثنای کرانه باختری و نوار غزه توسط صهیونیست‌ها اشغال شد و بیش از ۷۵۰ هزار نفر از شهروندان فلسطینی زیر آتش سنگین توپخانه و کشتارهای دسته جمعی غاصبان صهیونیست به سه کشور همجوار یعنی لبنان، سوریه و اردن آواره شدند و سپس در طول زمان از آنجا به ده‌ها کشور جهان پراکنده شدند.

اگرچه آمار دقیقی از تعداد آوارگان فلسطینی در کشورهای همسایه و کشورهای مختلف جهان دست نیست، اما برخی آمارها از ۵ تا ۷ میلیون آواره فلسطینی خبر می‌دهند که در نتیجه اشغالگری صهیونیست‌ها از خانه و کاشانه خود آواره شدند.

«نكبة» در عربی به معنای مصیبت و فاجعه بزرگ است و از ۱۵ می ۱۹۴۸ میلادی که سرزمین فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیست اشغال شد، همه ساله مراسم‌ها و برنامه‌های مختلفی در فلسطین و کشورهایی که پناهندگان و آوارگان فلسطینی در آن‌‌جا حضور دارند، برای یادآوری جنایات صهیونیست‌ها در این روز به نسل‌های بعدی برگزار می‌شود.

...........

پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین