کد خبر: 172965157
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » عراق در آستانه انتخابات سرنوشت سازی قرار دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق با برادیم سینگ راجپور سفیر هند در بغداد دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار به بررسی روابط دو جانبه میان عراق و هند پرداخت و گسترش این روابط را خواستار شد.

سید عمار حکیم گفت: انتخابات پارلمان عراق سرنوشت ساز است و عراق را به دوران بنای دولت سوق می دهد.

این روحانی عراقی افزود: عراق به شدت نسبت به برقراری بهترین روابط با دولت های جهان حرص دارد و این مساله را در چارچوب مصالح ملی می داند.

وی خاطرنشان ساخت: عراق می تواند نقش بسیار تاثیرگذاری را در منطقه و جهان ایفا کرده و به تقریب دیدگاه گروه های سیاسی بپردازیم.

رئیس ائتلاف ملی عراق تصریح کرد: عراق در آستانه انتخابات پارلمان قرار دارد و می توانیم بر اساس آن به دوران ثبات و بنای دولت بپردازیم.

سید عمار حکیم ادامه داد: از همه کشورهای جهان می خواهیم به حمایت از عراق ادامه داده تا بتواند در چالش بازسازی و بهبود خدمات به موفقیت دست یابد.

گفتنی است در انتخابات پارلمانی 22 اردیبهشت 97 عراق در مجموع 143 حزب در قالب 27 ائتلاف با هم رقابت دارند.

همچنین 24 میلیون نفر از مجموع بیش از 37 میلیون جمعیت عراق واجد شرایط شرکت در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق از سال 2003 (تغییر نظام سیاسی) هستند.

با توجه به اینکه نظام اداره عراق مبتنی بر پارلمان است و انتخاب نخست وزیر، رییس جمهور، رییس پارلمان و وزیران کابینه مرتبط با انتخابات پارلمانی است، بر همین اساس، انتخابات پارلمانی که هر چهار سال یکبار در عراق برگزار می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل این که انتخابات امسال، اولین انتخابات بعد از پیروزی کامل عراق بر گروه تروریستی داعش است، این انتخابات با اهتمام مضاعفی مورد توجه جریان های سیاسی داخل عراق و کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته و گفته می شود که این انتخابات ساختار آینده سیاسی عراق را ترسیم می کند.

...........
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین