کد خبر: 172985535
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » وظیفه مراکز فرهنگی جهان اسلام مصون سازی مسلمین در برابر تهاجم غرب و تکفیری هاست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز رسالت مراکز بزرگ فرهنگی جهان اسلام، تبیین اسلام ناب محمدی(ص) برای مصون سازی ملت های مسلمان در برابر تهاجم فرهنگی غرب و تفکرات افراطی و تکفیری است.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی که به دعوت رئیس جمهور و مقامات دینی تاتارستان به شهر کازان پایتخت این جمهوری خودمختار فدراسیون روسیه سفر کرده است، در دیدار با شیخ کامل سمیع اوللین مفتی اعظم تاتارستان اظهار داشت: من از اینکه طی سال‌های اخیر، تعداد مساجد تاتارستان به 600 مسجد افزایش یافته، بسیار خوشحالم چراکه این خانه‌های خدا در روی زمین مراکز مصون‌سازی مسلمانان در برابر هجمه‌های جبهه استکبار و طاغوت هستند.

وی با تأکید بر اینکه اگر ملت‌ها در شناخت معارف دینی عمیق شوند، می‌توانند در مقابل هجوم دشمن و افکار باطل ایستادگی کنند، افزود: دلیل اینکه تفکرات افراطی و تکفیری مانند داعش و القاعده در کشورهای اسلامی، عده‌ای را تحت تأثیر قرار می‌دهند، کم‌اطلاعی از عمق محتوای دین است.

تولیت آستان قدس با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده در جبهه‌های عراق و سوریه مقابل جریان‌های تکفیری و داعش، تأکید کرد: نباید به موفقیت‌های به‌دست آمده در این کشورها قانع شویم و تداوم اقدامات فرهنگی و اعتقادی برای مصون‌سازی مردم در برابر القائات و انحرافات این گروه‌ها همچنان یک ضرورت اساسی است.

رئیسی با اشاره به تلاش‌های ادامه‌دار برخی کشورهای وابسته به استکبار و آمریکا برای حمایت مادی و سیاسی از گروه‌های تکفیری، تصریح کرد: اگر در مراکزی مانند چچن، عراق و سوریه به‌صورت جدی‌تر و قبل از نضج‌گیری تفکرات افراطی کار فرهنگی لازم صورت می‌گرفت، شاید هزینه‌ها کمتر می‌بود، بنابراین مصون‌سازی فکری ملت‌ها باید قبل از رسوخ و نفوذ جدی این تفکرات انحرافی صورت بگیرد، چون پیشگیری کمتر از درمان هزینه دارد و اثربخش‌تر است.

اسلام ناب نجات‌بخش مسلمانان است

وی با تأکید بر نقش مهم علما و مراکز فرهنگی جهان اسلام در شرایط کنونی، ادامه داد: امروز آنچه می‌تواند نجات‌ بخش مسلمین باشد، اسلام نابی است که مفسر آن اهل بیت(ع) هستند، اهل بیت پیامبر(ص) و آموزه‌های گران‌سنگ آنان محور اتحاد و پویایی همه مسلمانان به شمار می‌آیند.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از اظهارات خود در دیدار با مفتی اعظم تاتارستان، گفت: امروز که رشد و توجه به معنویت در بین جوانان غربی و شرقی رو به افزایش است، قدرت‌های استکباری و سلطه‌جو می‌خواهند در جهان اسلام دین را امری فردی و شخصی معرفی کنند که در هیچ یک از شئون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حضور و دخالت ندارد، در حالی که ما آنچه از آیات قرآن و سیره نبوی می‌آموزیم، ضرورت حکم‌فرمایی دین در تمام شئون زندگی است.

رئیسی همچنین با اشاره به ظرفیت عظیم معنوی و ذخایر غنی فرهنگی آستان قدس رضوی به عنوان یک مرکز بزرگ مذهبی و فرهنگی بین‌المللی، تأکید کرد: حرم مطهر رضوی و گنجینه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی متعلق به همه جهان اسلام و همه مذاهب اسلامی است و ما آمادگی گسترش همکاری با همه مراکز فرهنگی و دینی در منطقه از جمله تاتارستان و سایر مناطق مسلمان‌نشین فدراسیون روسیه را داریم.

تولیت آستان رضوی در پاسخ به اعلام اشتیاق شیخ کامل سمیع اوللین برای گسترش همکاری و تعامل با آستان قدس رضوی، از وی دعوت به‌عمل آورد تا در سفر به ایران و مشهد مقدس از نزدیک با ظرفیت‌های گسترده مجموعه آستان آشنا شود.

انتهای پیام/چ

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین