کد خبر: 172985536
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » پرداخت 400 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه/ وجود 73 هزار پروژه نیمه تمام در کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دریاچه ارومیه به همه ایران تعلق دارد، گفت: در سال جاری 400 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه پرداخت شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: سال 1397 دومین سال برنامه ششم است و برای حل مشکلات کشور برنامه‌ای 20 ساله با هفت بخش نوشته شد.

وی افزود: در برنامه ششم هدف توسعه اقتصاد در حد 8 درصد است و دولت اجرای آن را بر عهده دارد، آنچه برای رشد اقتصاد و اشتغال در نظر گرفته شده، هم برای بخش خصوصی و هم بخش دولتی تبصره‌هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تبصره 18 برنامه ششم توسعه 73 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با اجرای آن یک میلیون 33 هزار شغل ایجاد می شود.

وی ایجاد مساکن حمایتی در شهرها و روستاها را یکی از برنامه های توسعه‌ای دولت خواند و گفت: در این خصوص 300 هزار موقعیت شغلی ایجاد می‌شود و بخش دیگر نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و جاده‌ای با تعویض 100 هزار واحد ماشین‌آلات سنگین بوده که 25 هزار فرصت شغلی ایجاد می کند.

نوبخت، گرفتن سهم از اعتبارات توسعه‌ای را وابسته به عملکرد مسئولان استانی عنوان و تصریح کرد: این اعتبارات به استان‌هایی اختصاص داده می‌شود که برنامه‌ها و طرح‌های قابل اجرایی را ارائه داده و سازمان برنامه و بودجه بدون وجود طرحی پول به استانی حمل نمی‌کند.

وی به استفاده حوزه کشاورزی و صنعت از اعتبارات طرح توسعه‌های برنامه ششم اشاره و اعلام کرد: استان باید ظرفیت‌های لازم را برای جذب اعتبارات فراهم کند و در تمام بخش‌ها به ویژه ایجاد اشتغال برای عشایر و روستائیان طرح‌ها و برنامه‌هایی را به مرکز ارائه دهد و دولت به بخش‌هایی که برنامه‌ای ندارند اعتباری پرداخت نمی‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هم اکنون 71 هزار پروژه ناتمام که 66 هزار مورد استانی و 7 هزار در سطح ملی است وجود دارد و دولت اعتبار 126 هزار میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته و آذربایجان غربی باید سهم خود را از این اعتبار با اجرای پروژه‌های عمرانی جذب کند.

وی به اهمیت وجود راه‌آهن در سطح کشور اشاره کرد و افزود: از طریق راه‌آهن، به مواصلات ریلی کشورهای همسایه وصل شده و تعاملات و تبادلات را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند و به دلیل اهمیت موضوع اعتبارات تخصیصی طرح راه‌آهن بیش از 100 درصد تخصیص داده شد.

معاون رئیس جمهور به اختصاص اعتبارات برای احیا دریاچه ارومیه تاکید و تصریح کرد: دریاچه ارومیه به همه ایران تعلق دارد و 400 میلیارد تومان اعتبار امسال پرداخت شده که در این خصوص سفری به استان خواهم داشت.

انتهای پیام/ج/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین