کد خبر: 173180939
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » فرمایشات معظم له در درس خارج فقه امروز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دشمن می داند که توانایی مقابله با ایران را از طریق جنگ سخت ندارد چرا که افزون بر پیشرفت های نظامی، ایمان و اعتقاد به ولایت، جهاد و شهادت وجود دارد، به همین دلیل دشمنان به جنگ نرم روی آوردند تا اعتقاد، ایمان و باور مردم را هدف قرار دهند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، سامان دادن وضعیت فضای مجازی را از موضوعات ضروری امروز دانستند و گفتند: دشمنان انقلاب اسلامی بعد از این که در جنگ سخت شکست خوردند و نتیجه نگرفتند بر جنگ نرم متمرکز شدند.

ایشان افزودند: دشمن می‌داند که توانایی مقابله با ایران را از طریق جنگ سخت ندارد چرا که افزون بر پیشرفت‌های نظامی، ایمان و اعتقاد به ولایت، جهاد و شهادت وجود دارد، به همین دلیل دشمنان به جنگ نرم روی آوردند تا اعتقاد، ایمان و باور مردم را هدف قرار دهند.

معظم له با بیان این که دشمن برای اثرگذاری بر اعتقادات مردم تشکیلات قوی به وجود آورده است، اظهار داشتند: دشمنان سعی کردند که با نفوذ در زندگی مردم از طریق تلفن‌های همراه اعتقادات و ایمان جامعه را سست کنند.

 ایشان با اشاره به سوءاستفاده‌های دشمن از شبکه‌های اجتماعی خارجی ادامه دادند: در اغتشاشات اخیر مشاهده کردیم که دشمنان چگونه سعی کردند که از طریق همین شبکه امنیت کشور را بر هم بریزند و سعی دارند در زمینه امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آسیب وارد کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر بومی کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها ابراز داشتند: باید با استفاده از وسایل و امکانات شبکه‌های ایرانی را راه اندازی و تقویت کرد تا مردم در دام دشمنان و تفکرات آن‌ها قرار نگیرند.

ایشان عنوان کردند: رهبر انقلاب بارها تأکید کردند که فضای مجازی کشور باید بومی باشد و اجازه ندهیم که دشمن نفوذ کند، این مسأله بسیار مهم است و نباید اجازه داد که دشمنان با نفوذ در جامعه اعتقادات باطل و تفکرات خود را القا کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: باید بیدار باشیم و راه را بر دشمن ببندیم، اختلافات در این زمینه باید کنار گذاشته و تأکید رهبر انقلاب مبنی بر بومی کردن فضاهای مجازی اجرایی شود.

ایشان اضافه کردند: حوزه علمیه قم هم تأکید دارد که فرمایش رهبر انقلاب باید اجرایی شود و مسؤولان بدانند که دشمن از اختلاف سوءاستفاده می‌کند، مسؤولان باید این موضوع مهم را اجرایی کرده و فضای مجازی سالم و بومی را در اختیار جامعه قرار دهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین