کد خبر: 173185777
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » کاهش بودجه کشتی توسط کمیته ملی المپیک در آستانه بازی های آسیایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حالی که کشتی بازی های آسیایی را پیش رو دارد هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بودجه این فدراسیون مدال آور را کاهش داده است و هنوز هم بخشی از بودجه سال 96 نیز پرداخت نشده است.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری‌فارس، در حالی که بودجه دریافتی کشتی در سال 1395 مبلغی در حدود چهار و نیم میلیارد تومان بوده است، این رقم در سال 96 به 3 میلیارد و 900 میلیون تومان کاهش یافت و از آن مبلغ هم تنها حدود 50 درصد پرداخت شده است.

اما نکته جالب این است که هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در حالی که چند ماه بیشتر تا بازی‌های آسیایی جاکارتا باقی مانده است اعلام کرده، به هیچ رشته‌ای بیش از 2 میلیارد تومان بودجه نمی‌دهیم و حتی در صورت احتساب هزینه رفت و آمد تیم‌ها و سایر هزینه‌های مرتبط به بازی‌های آسیایی، بودجه فدراسیون کشتی در آستانه این رقابت‌ها کاهش محسوسی یافته است.

در حالی‌که همه از کشتی در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک نوجوانان انتظار مدال آوری دارند، اما کمیته ملی المپیک بعنوان متولی امر علاوه بر پرداخت نکردن 50 درصد بودجه مصوب فدراسیون کشتی در سال 96، بودجه پرافتخارترین ورزش کشور را نیز کاهش داده است. حال باید در انتظار تصمیم کمیته ملی المپیک در مقابل پرافتخارترین ورزش کشور ماند و دید آیا مدال‌آوری اهمیت بیشتری دارد یا صرفه جویی اقتصادی؟

انتهای پیام/س

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین