کد خبر: 173764195
تاریخ انتشار: شنبه 08 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » مخالفان آل خلیفه به تکفیر و خیانت متهم می شوند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام شیخ میثم السلمان مسئول آزادی های دینی دیده بان حقوق بشر بحرین از واکنش وزارت امور اسلامی به پیام علمای شیعه این کشور به شدت انتقاد کرد.

وی در مطلبی که در پایگاه اجتماعی توییتر منتشر شد، نوشت: واکنش غیراخلاقی صادر شده توسط دولت بحرین علیه کبارالعلما به معنای پیامی با این مضمون است که هر که با نظام مخالفت کند به تکفیر و خیانت متهم خواهد شد.

این روحانی بحرینی افزود: واکنش دولت بحرین به علامه بزرگ سید عبدالله الغریفی نشان می دهد که زبان دولت حاکم علیه شیعیان و علما و شخصیت ها و نمادهای آن یکسان است.

وی با بیان بندهایی از سخنان آیت الله شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: جا دارد از گفتمان آیت الله شیخ عیسی قاسم که گفتمانی ملی عالی است و نسبت به وطن حرص دارد و دردها و دغدغه های مردم را به دوش می کشد، یاد کنیم.

شیخ میثم السلمان اظهار داشت: این در حالی است که دولت و شیپورهای آن چنین برخوردی با آیت الله عیسی قاسم داشتند.

گفتنی است وزارت امور اسلامی آل خلیفه به پیام تشکر علمای ارشد شیعه بحرین به دلیل لغو حکم اعدام متهمان ترور فرمانده ارتش واکنش نشان داده و به علما هجمه کرد.

فرید یعقوب معاون وزیر امور اسلامی بحرین در پاسخ به این نامه، به توهین علیه علمای شیعه این کشور به ویژه آیت الله سید عبدالله الغریفی پرداخت.

وی همچنین اظهار داشت که درخواست علما برای آزادی همه زندانیان به هیچ وجه قابل قبول نیست و غیرمسئولانه به شمار می آید.

این در حالی است که علمای ارشد شیعه بحرین روز پنجشنبه با صدور پیامی از لغو حکم اعدام جمعی از جوانان این کشور از اعدام و تبدیل آن به حبس ابد تقدیر کرده بودند.

علمای بحرین تأکید کرده بودند: لغو حکم های اعدام اقدامی مورد شُکر و ارزشمند است، امیدواریم که این اقدام محکومان دیگر را نیز فراگیرد و بلکه فراتر از آن به وطنی برسیم که هیچ زندانی در آن باقی نماند.

آنان همچنین خاطرنشان ساختند: ما به سوی وطنی سرشار از محبت، تسامح، عدالت و شکوفایی دعوت می نماییم. دعا می نماییم که وطن در امن و امان بسر برد.

این پیام از سوی آیات شیخ عبدالحسین الستری، شیخ محمد صالح الربیعی، آیت الله سید عبدالله الغریفی و شیخ محمد صنقور صادر شده بود.

...........
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین