کد خبر: 174196079
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » خبر گزاری مهر » برق پایدار بوشهر تامین شود/ لزوم جلوگیری از خاموشی در تابستان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بوشهر - استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در فصل تابستان شرایط خاصی دارد و باید از خاموشی و قطعی برق در این فصل جلوگیری شود.

به گزارش چی 24 به نقل از خبر گزاری مهر:

به گزارش خبرگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر دوشنبه در نشست با مسئولان ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اظهار داشت: امروزه برق به یکی از الزامات زندگی تبدیل شده است و زندگی بدون برق قابل تصور نیست.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در فصل تابستان با گرمای سخت و طاقت‌فرسایی روبرو است، تصریح کرد: استفاده از برق برای روشن کردن وسایل خنک‌کننده در فصل تابستان یک نیاز ضروری است.

استاندار بوشهر خواستار جلوگیری از قطعی بر در فصل تابستان شد و اضافه کرد: باید برق پایدار برای استان بوشهر تامین شود تا کمترین مشکل را در فصل تابستان شاهد باشیم.

وی خواستار رعایت الگوی مصرف از سوی مردم در زمینه استفاده از انرژی برق شد و ادامه داد: باید فرهنگ‌سازی صحیح مصرف برق در استان بوشهر و دیگر نقاط انجام شود.

گراوند با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در زمینه پرورش آبزیان، اضافه کرد: یکی از مشکلات سایت‌های پرورش میگو در استان بوشهر تامین برق است که باید برای رفع مشکلات این بخش تلاش شود.

توسعه طرح‌های برق‌رسانی

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر نیز در این نشست از اجرای پروژه‌های متعدد در حوزه استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: فاز نخست خط دو مداره برق ۲۳۰ کیلو ولت از چغادک به بوشهر اجرا می‌شود.

عبدالعزیز کریمی از اجرای خط انتقال از پست تنگسیر بوشهر با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال  به مدت سه سال خبر داد و افزود: پروژه‌های برق‌رسانی در استان بوشهر با اعتبار یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تدوین شده است.

وی با اشاره به افزایش ۹.۵ درصدی مصرف برق در استان بوشهر طی سال گذشته، ادامه داد: سال گذشته با تغییر ساعت کار ادارات شاهد کاهش مصرف در زمان پیک بار بودیم که انتظار می‌رود امسال نیز این اقدام انجام شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین