کد خبر: 174196080
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » خبر گزاری مهر » دهه شصتی ها نسل خودساخته ای هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه دهه شصتی ها نسل خودساخته ای هستند٬ گفت: باید کارنامه نامزدهای شهرداری تهران در حوزه جوانان بررسی شود.

به گزارش چی 24 به نقل از خبر گزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، سید فرید موسوی رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در همایش جوانان شهر تهران که در باغ کتاب تهران برگزار شد، اظهار داشت: برون رفت از بسیاری از مشکلات کشور بدون حضور جوانان امکان پذیر نیست و یکی از مطالبات جدی جوانان رعایت عدالت در مدیریت نسلی است.

وی افزود: قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنائاتی داشت که متاسفانه اصل شده بودند و تفسیر ناحقی از این قانون نیز اتفاق افتاده بود.

موسوی ادامه داد: تفسیری که از این قانون شده بود این بود که هرکسی که یک روز استاندار یا معاون وزیر بود از این قانون مستثنا شده بود بنابراین استفساریه ای تقدیم مجلس شد و با رای بالایی هم تصویب شد و تمام مقامات از جمله نمایندگان مجلس از استثنا بودن در قانون منع استفاده از بازنشستگان حذف شدند.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس اضافه کرد: البته باز هم به مشکل برخوردیم و پست های هم طرازی پیدا شدند که همچنان مشمول استثنا بودند بنابراین در طرحی که به تازگی ارائه کرده ایم که فوریت آن نیز تصویب شده است این پست های هم طراز نیز حذف شدند؛ این طرح به اتفاق آرا در کمیسیون اجتماعی تصویب شد و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس است.

وی با بیان اینکه باید مسئله حضور جوانان در پست های مدیریتی مطالبه عمومی کشور شود، گفت: دهه شصتی ها نسل خودساخته ای هستند که نسل امید کشور محسوب می شوند و باید داعیه دنبال کردن این مطالبه را داشته باشند.

موسوی با بیان اینکه شورای شهر تهران در آستانه انتخاب حساسی هستند، ادامه داد: بافت اصلی شهر تهران بافت جوانی است و 20 درصد دانشجویان کشور در آن حضور دارند بنابراین باید کارنامه افراد نامزد شهرداری تهران در حوزه اعتماد و اعتقاد به جوانان بررسی شود و شاخص کارآمدی آنها باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین