کد خبر: 174199493
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » خبر گزاری مهر » ۲۵ درصد برنامه های درسی علوم پزشکی مجازی می شوند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون آموزشی وزارت بهداشت از مجازی سازی ۲۵ درصد برنامه های درسی دوره های تحصیلات تکمیلی در گروه علوم پزشکی خبر داد .

به گزارش چی 24 به نقل از خبر گزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر باقر لاریجانی عصر امروز در نوزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و یازدهمین جشنواره شهید مطهری در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به برنامه های سال ۹۷ افزود: در اختیار گذاشتن سهم  آموزش از محل های اختصاصی درآمدهای دانشگاهها از دیگر برنامه های ما است.

وی گفت: ارتقای استانداردهای آموزشی، تدوین ترجمان برنامه ها و اجرای دقیق برنامه آموزشی پزشکی عمومی در دانشگاهها از دیگر برنامه های مهم سال ۹۷ است.

لاریجانی همچنین از استقرار بانک سئوالات برای آزمون های ملی در گروه علوم پزشکی به عنوان یکی از برنامه های مهم سال ۹۷ خبر داد.

وی با اشاره به گسترش آموزش های مهارتی در گروه علوم پزشکی گفت: امروز توانسته ایم محاسبات نیروی انسانی برای دوره های تخصصی و عمومی را نیز نهایی کنیم.

وی با اشاره به رویکرد آینده نگارانه در تدوین برنامه های آموزشی علوم پزشکی افزود: در سالهای اخیر تعداد دانشجویان خارجی در گروه علوم پزشکی ۸۷ درصد بیشتر شده اند اما با این وجود هنوز هم تعداد زیادی از دانش آموزان ایرانی برای تحصیل در رشته های پزشکی به خارج از کشور می روند که باید دانشگاهها ظرفیت خود را برای تربیت این افراد گسترش دهند.

لاریجانی با اشاره به اعتباربخشی موسسات و بیمارستانهای آموزشی یادآور شد: رأی اعتباربخشی برای موسسات صادر شده است و موسسات آموزشی که اخطار گرفته اند در پروسه رفع نقص قرار گرفته و دوباره اعتباربخشی می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین