کد خبر: 174202947
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » خبر گزاری مهر » بارندگی های آذربایجان شرقی ۳۴.۵ درصد افزایش یافت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تبریز- معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: میانگین بارندگی در استان طی سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴.۵ درصد افزایش یافته است.

بارندگی های آذربایجان شرقی ۳۴.۵ درصد افزایش یافت به گزارش چی 24 به نقل از خبر گزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اشجعی با بیان اینکه در سال زراعی جاری (از مهر سال گذشته تاکنون) ۲۴۸.۱ میلی متر بارندگی روی داده است، افزود: این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه بلند مدت نیز ۱۶.۳ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در چهار روز اخیر (هفتم تا دهم اردیبهشت) به طور میانگین ۱۵.۴ میلی متر بارندگی در سطح استان روی داده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در این مدت بیشترین بارندگی از مرند با ۲۲ میلی متر، کمترین از سراب با پنج میلی متر و از تبریز ۹.۵ میلی متر گزارش شده است.

اشجعی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز بیشترین بارش از چاراویماق با ۷.۴ میلی متر گزارش شده و در شهر جدید سهند تگرگ باریده است.

وی گفت: هم اکنون سامانه بارشی از منطقه عبور کرده و از فردا تا روز پنجشنبه جو پایدار همراه با افزایش دما در استان حاکم و از پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه می شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته جلفا با ۲۱ درجه و چاراویماق با چهار درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بودند.

اشجعی افزود: دمای هوای تبریز نیز در ۲۴ ساعت گذشته در گرمترین زمان به ۱۸ درجه و در سردترین زمان به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید و هم اکنون دمای این شهر ۱۳ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افت کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین