کد خبر: 17424252
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » فردا نیوز » درخواست اژه ای از دولت درباره حادثه منا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سخنگوی دستگاه قضا گفت: از دولتمردان می خواهیم با قدرت و عزت از طریق ظرفیت های قانونی و سیاسی حکام سعودی را تحت فشار قراردهند.

به گزارش چی 24 به نقل از فردا نیوز:
باشگاه خبرنگاران: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گردهمایی بسیجیان که صبح امروز در مرکز شهید بهشتی پل رومی برگزار شد، اظهارداشت: حکام سعودی باید مسئولیت‌پذیر باشند و عاملان فاجعه منا را مجازات و خسارات جانباختگان را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: آل‌سعود نمی‌توانند از بار مسئولیت شانه خالی کنند و باید مورد تعقیب و پیگیری قرار بگیرند که لازم است در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.


حجت‌الاسلام اژه‌ای با انتقاد از برخی رفتارهای سازش‌کارانه در کشور با دشمنان، تاکید کرد: چرا باید با دشمنان سازگاری و دوستی انجام شود و این موضوع نباید در جامعه گسترش یابد.


معاون اول قوه قضائیه با اشاره به لزوم برخورد با عاملان مراسم حج منا و لزوم مسئولیت‌پذیری آل‌سعود در این زمینه، گفت: متاسفانه ‌سعودی‌ها در زمان انجام این اتفاق هیچ اقدامی نکردند و پس از آن هم که این اتفاق افتاد، هیچ کمکی به حجاجی که کمک می‌خواستند نداشتند.


حجت‌الاسلام اژه‌ای عنوان داشت: چرا آل‌سعود اجازه نمی‌دهد مسئولین بروند و اجساد را شناسایی کنند و سعودی‌ها از نظر عقل و وجدان مقصرند و باید کشورهای اسلامی فکری برای اداره حجاج و حرمین شریفین بکنند.


سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: ما از دولتمردان خود می‌خواهیم با قدرت و عزت از همه ظرفیت‌های قانونی و سیاسی استفاده و حکام سعودی را تحت فشار قرار دهند و آنها مسئولند.


وی گفت: خوشحال باشید که بسیج یعنی پاسداری که از طمع دشمن جلوگیری می‌کند.


حجت‌الاسلام اژه‌ای با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور به عنوان یک خیال باطل، عنوان داشت: دشمن در مسائل مختلف در مقابل جمهوری اسلامی خضوع کرده و از جمهوری اسلامی در مسائل منطقه می‌خواهد که به آنها (آمریکایی‌ها) کمک کنند.


معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب و مشکلاتی که در کشور ایجاد کرده، گفت: برخی که امروز از تحریم‌های ظالمانه صحبت می‌کنند، در گذشته سوء مدیریت را عامل مشکلات کشور می‌دانسته و لازم است که برای مبارزه با فساد همه با تمام توان از دستور مقام معظم رهبری اطاعت کنیم.


وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره حل مشکلات اقتصادی عنوان داشت: یکی از راهبردهایی که مطرح شده، اقتصاد مقاومتی است که باید در این زمینه مدیریت و برنامه‌ریزی لازم صورت بگیرد و نباید به دشمن آدرس غلط داد.


سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: نیروهای امنیتی باید مواظب جاسوسان و نفوذی‌ها باشند و باید وظیفه مخصوصی در این زمینه داشته باشیم و در این زمینه باید بصیر و مراقب باشیم.


حجت‌الاسلام اژه‌ای در پایان با اشاره به برخی رفتارهای دوگانه عنوان داشت: باید مراقب هر عملی که مشکوک است باشیم و در این زمینه باید بصیرت به خرج داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین